Заглядає сонечко у нове віконечко Успішно пройшов оцінку

Доданий
Номер
9
Комунальне господарство, енергоефективність

Проект передбачає часткову заміну старих дерев’яних вікон закладу на сучасні енергоефективні віконні блоки та спрямований на створення оптимальних санітарно- гігієнічних та побутових умов для функціонування закладу дошкільної освіти, вирішення проблеми ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, зменшення витрат на їх оплату, а отже економію бюджетних коштів, покращення матеріально-технічної бази дитячого садка.

Автор проєкту
Сидоренко Ольга Сидоренко Ольга
Бюджет
99 950 грн.
Адреса
Борова, вул. Поштова, 4 , Борівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 1

Опис

Проблема

Будівля дошкільного навчального закладу має 60 вікон. Більшість з них протягом останніх п’яти років замінено на нові енергозберігаючі металопластикові вікна. У 2019 році заклад дошкільної освіти став переможцем конкурсу громадських проектів Борівської селищної ради. Завдяки проекту «Встановлення енергоефективних вікон у Борівському дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 1 Борівської селищної ради Борівського району Харківської області» було встановлено 14 енергозберігаючих металопластикових вікон. У групових приміщеннях, де було встановлено вікна температура повітря взимку у порівнянні з минулими роками піднялася на декілька градусів. Вікна зручно відкривати під час провітрювання, адже це є ефективним засобом у боротьбі з хворобами, зокрема і COVID-19. Але ще 28 вікон потребують заміни. Дерев’яні конструкції цих вікон місцями прогнили, їх неможливо відчинити для провітрювання приміщення, що є порушенням санітарних норм. З настанням холодної пори року їх постійно потрібно утеплювати, аби хоч якось зберегти тепло у приміщеннях, і навпаки - у приміщеннях харчоблоку, де також планується заміна вікон, влітку під час приготування страв для дітей температура повітря сильно нагрівається. Заміна вікон надасть можливість зменшити шкідливий вплив підвищеної температури повітря на персонал харчоблоку та усунути випари від приготування страв, а в приміщеннях дозволить дотримуватися гігієни та санітарії відповідно до вимог нормативно-правових актів. Реалізація даного проекту сприятиме поєднанню зусиль територіальної громади у важливій сфері – вирішенні проблеми ефективного використання енергетичних ресурсів, створення сприятливих умов для навчання та виховання дітей дошкільного віку.

Мета проєкту

Створення комфортних умов для вихованців та працівників закладу дошкільної освіти, підвищення безпеки життєдіяльності, забезпечення належного температурного режиму у приміщеннях ЗДО. Зменшення витрат місцевого бюджету за рахунок зменшення рівня споживання теплової та електричної енергії.

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування

Оновлення матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти шляхом встановлення якісних, сучасних енергоефективних та енергозберігаючих вікон.

Цільова аудиторія проект

Проектом буде охоплено дитяче населення від 2 до 6 (7) років по території обслуговування Борівського ДНЗ № 1 – понад 90 дітей щорічно, працівники закладу та батьки вихованців.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1. Демонтаж старих дерев’янних віконних блоків. 2. Встановлення енергозберігаючих металопластикових вікон, підвіконників, зливів, облаштування відкосів. 3. Висвітлення результатів реалізації проекту через ЗМІ та на сайті ЗДО.

Ключові показники оцінки результату проекту

1. Отримання щорічного економічного ефекту за рахунок утеплення вікон. 2. Зниження відсотку захворюваності дітей та працівників. 3. Забезпечення санітарно-гігієнічних та безпечних умов перебування дітей в закладі освіти. 4. Дотримання вимог нормативних документів з охорони праці учасників навчально-виховного процесу. 5. Економія матеріалів завдяки тому, що вікна не потребуватимуть фарбування. 6. Вагомий внесок у майбутнє місцевої громади шляхом формування здорової особистості дитини.

Очікуваний термін реалізації проекту

протягом трьох місяців.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Здороження вартості виготовлення та встановлення віконних блоків.

Приклади (кейси) схожих рішень

Фото

Файли