Вільний простір для спілкування та дозвілля громади Успішно пройшов оцінку
Різноманітні громадські осередки, території для спілкування стали трендом останніх років в усьому світі. Однією з болючих точок культурної сфери є бібліотеки. В селищі Борова знаходиться центральна бібліотека, де за останні роки не оновлювалась матеріально - технічна база, інтер’єр несучасний. Бібліотека має адаптуватися до сучасних умов. Особливу увагу потребує оновлення меблів: встановлення яскравих та сучасних стелажів для книг, шаф, столів.
Опис
Проблема
Протягом останніх років Борівська центральна бібліотека є однією з сучасніших в громаді, тут уміло поєднуються традиційні форми роботи з інноваційними, активно запроваджуються нові бібліотечні послуги, налагоджуються партнерські стосунки з різними закладами і організаціями. Бібліотека брала участь у проектній діяльності, працівники підвищують свій професійний рівень за допомогою тренінгових та дистанційних занять. Заклад гостинно приймає в своїх стінах користувачів різних категорій, має в розпорядженні сучасні інтернет-комунікації. Але недостатня підтримка влади, низька матеріально-технічна база, не сучасний інтер’єр не дозволяє бібліотеці трансформуватися дійсно в сучасний заклад європейського зразка. І це не дає повністю розкрити наші задуми. З огляду на передовий досвід, нині бібліотека – це не мертва тиша і запилені полиці. Це місце де кожен повинен знайти для себе щось цікаве, де повинні генеруватися нові ідеї, де має вирувати життя, а в дискусіях має народжуватися істина. Бібліотека повинна створювати для своїх користувачів максимально комфортне середовище, стати публічним простором для кожного, незамінним місцем зустрічей для активістів, посадовців, де можна вирішити питання розвитку громади, бути відкритою для всіх тих, кому потрібна книга, бібліотека стане центром місцевої громади. Особливу увагу приділимо оновленню меблів: встановлення яскравих та сучасних стелажів для книг, шаф, столів.
Мета проєкту
Покращення інфраструктури громади задля надання якісних культурних послуг для всіх верст населення; Збереження і розвиток культурного надбання, як ресурсу теперішніх і майбутніх поколінь; Забезпечення умов для задоволення культурних потреб мешканців громади: зробити бібліотеку соціальним майданчиком для спілкування, яка гостинно прийматиме в своїх стінах користувачів різних категорій всієї громади.
Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування
Бібліотека має адаптуватися до сучасних умов. Особливу увагу приділимо оновленню меблів: встановлення яскравих та сучасних стелажів для книг, шаф, столів.
Цільова аудиторія проект
Усі жителі ОТГ, читачі різного віку, статі та соціального статусу.
План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)
1. Пошук відповідних фірм для закупівлі. 2. Придбання меблів: столів, поличок, виставочних вітрин, шафи для книг, 3. Доставка та встановлення обладнання.
Ключові показники оцінки результату проекту
Розширення послуг: Після реалізації даного проекту на базі бібліотеки будуть створенні всі необхідні умови для того, щоб її приміщення використовувалось для жителів громади де вони матимуть змогу проводити своє дозвілля змістовним та цікавим. Бібліотека стане затишним простором для творчого розвитку громади, місцем для натхнення, закладом де спілкуються не тільки через книгу, а є живе спілкування.
Очікуваний термін реалізації проекту
Вересень - грудень
Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу
фінансовий ризик: затримка платежів, майбутня ціна товару не визначена (дорожчання цін); комерційні ризики: крадіжки, деверсії, що завдають майнової шкоди, ушкодження товару та інші неполадки. організаційні ризики: зриви терміну реалізації проекту.
Приклади (кейси) схожих рішень
В 2018 році Центральна бібліотека комунального закладу Борівська централізована бібліотечна система виграла грант «Разом в майбутнє» «Сучасна бібліотека для всієї громади» в результаті якого були придбані мультимедійна техніка та комп’ютери. Це дало змогу створити та ввести нові технології в інформаційному обслуговуванні, населення громади має змогу отримувати відповідну інформацію за їх потребами та користуватися комп’ютерною технікою. Бібліотека перетворилася на інформаційний центр громади. В 2019 році Бібліотека для дітей комунального закладу Борівська централізована бібліотечна система виграла грант «Разом в майбутнє» «Простір інтелектуального спілкування та дозвілля дітей» в результаті якого були придбані меблі та мультимедійне обладнання. Після реалізації даного проекту підвищилися кількісні та якісні показники бібліотеки, діти мають змогу проводити своє дозвілля змістовно та цікаво.