Термомодернізація Борівського дошкільного навчального закладу (ясла садок) №3 «Золота рибка» Успішно пройшов оцінку

Доданий
Номер
2
Освіта

Вхідні та балконні двері, аварійні виходи з будівлі мають значні пошкодження, руйнування по всій площі внаслідок атмосферного впливу та тривалої експлуатації, через які відбуваються тепловтрати, внаслідок чого підвищується вартість утримання будівлі та не в повній мірі вирішується питання енергозбереження та енергозаощаджень.

Автор проєкту
Ляпко Олена Ляпко Олена
Бюджет
99 000 грн.
Адреса
Борова, 14 квартал, буд.12а Борівський дошкільний навчальний заклад (ясла садок) №3 «Золота рибка»

Опис

Проблема

Термомодернізація є одним з головних завдань у сучасному світі. Зменшення витрат на опалення та інші енергоносії вивільняє значні кошти в майбутньому, які можна спрямувати як на покращення наявної інфраструктури, так і реконструкцію та створення нових об’єктів соціального спрямування. В рамках реалізації проекту міжнародної фінансової допомоги урядом Федеративної республіки Німеччини «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» був повністю реконструйований та утеплений дах будівлі, вентиляційні канали, парапети, через які відбувалися основні тепловтрати будівлі, а також проведено повну заміну вікон на сучасні з високими показниками енергозбереження. Через брак коштів та закінчення терміну дії проекту не вдалося провести заміну дверей та балконних блоків, внаслідок чого не в повній мірі реалізовано заплановані заходи з енергозбереження відповідно до розробленого проекту.

Мета проєкту

Основною метою даного проекту є підвищення енергоефективності закладу, а разом з цим зниження витрат, необхідних на утримання будівлі в опалювальний період. Так як у 2018 році було здійснено утеплення даху та заміна вікон будівлі, тепловтрати відбуваються саме через двері та балконні блоки, які через атмосферний вплив та тривалий термін експлуатації не забезпечують необхідну ізоляцію та надійну експлуатацію. Після їх заміни можна досягти розрахункові показники енергоефективності та значно знизити фінансові витрати в майбутньому.

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування

Даний проект передбачає заміну дверей центрального входу до будівлі, балконних блоків та двох дверей аварійних виходів, які мають найбільші пошкодження та руйнування. Після проведення монтажних та облицювальних робіт мікроклімат в приміщенні буде відповідати діючим стандартам, а тепловтрати будуть відповідати розрахунковим показникам та сучасним стандартам енергозбереження.

Цільова аудиторія проект

Даний проект орієнтований на підвищення енергозаощаджень та поліпшення мікроклімату в приміщеннях, який, насамперед, стосується працівників та вихованців закладу, що працюють у закладі та знаходяться на території обслуговування закладу відповідно. Як результат витрати з місцевого бюджету на утримання будівлі істотно знизяться, а вихованці будуть виховуватися відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та належного мікроклімату в приміщеннях. Заклад охоплює 72% від загальної кількості дитячого населення мікрорайону.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

а. Пошук необхідних дверних блоків та будівельних матеріалів. б. Придбання дверних блоків та необхідних матеріалів. в. Демонтаж старих дверних блоків. г. Встановлення дверних блоків та облицювальні роботи.

Ключові показники оцінки результату проекту

Після реалізації даного проекту протягом тривалого часу буде відбуватися суттєве заощадження коштів, які можна буде спрямувати на поліпшення наявної інфраструктури селища. Дверні блоки, які планується встановити, не потребують експлуатаційних витрат в майбутньому. Протягом тривалого часу, за винятком комплексного утеплення будівлі, буде відсутня необхідність витрачати кошти на підвищення показників енергозбереження закладу. Дошкільники, які проживають на території обслуговування закладу, матимуть змогу виховуватися у сучасному закладі. Буде відновлено естетичний вигляд будівлі. Дверні блоки, які планується встановити, мають високі розрахункові показники тривалості експлуатації.

Очікуваний термін реалізації проекту

Тривалість проекту становитиме один місяць: - Тиждень І-ІІІ: придбання дверних блоків та демонтаж наявних. - Тиждень ІV: встановлення дверних та балконних блоків.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Коливання цін на дверні блоки та підвищення вартості робіт. Внаслідок ігнорування даної проблеми рівень енергоефективності закладу не буде відповідати запланованим показникам проектного інституту щодо підвищення енергоефективності будівлі. Проведені роботи щодо утеплення даху та заміни вікон не досягнуть своєї мети.

Приклади (кейси) схожих рішень

Заклад був учасником проекту міжнародної технічної допомоги GIZ,в рамках якого здійснено утеплення та реконструкція даху, вентиляційних каналів, заміну вікон та здійснено придбання меблів для різних вікових груп. Борівський ДНЗ №3 «Золота рибка» є переможцем 2017,2018,2019 років обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «РАЗОМ В МАЙБУТНЄ» Харківської обласної ради з модернізації харчоблоку, оснащення сенсорної кімнати та облаштування спортивного майданчику. В рамках громадського бюджету Борівської селищної ради у 2018 році був реалізований проект з облаштування приміщення для сенсорної кімнати.

Фото

Файли