Звернення Олександра Тертишного з нагоди відзначення 105-ї річниці Дня пам’яті Героїв Крут

Звернення Олександра Тертишного з нагоди відзначення 105-ї річниці Дня пам’яті Героїв Крут

Шановні земляки, жителі Борівської громади!

29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність власної держави.

Тоді, 105 років тому, українські юнаки, студенти, добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. Це дало можливість владі Української Народної Республіки укласти Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу й досягнути визнання УНР суб’єктом міжнародних відносин, утвердження Української держави на політичній карті світу.

На превеликий жаль, зберегти незалежність тоді українцям не вдалося, але події тих років стали запорукою відродження і становлення незалежної України наприкінці ХХ століття. Тож по праву можемо сказати, що бій під Крутами – це бій за майбутнє України.

Цей бій продовжується і сьогодні. За понад сто років у росіян не змінилися способи ведення війни. Армія рашистів так само несе на окуповані території мародерство, масові вбивства, катування, ґвалтування, викрадення людей, терор мирного населення та інші жахіття. Рашизм – це геноцид. Вони намагаються нас залякати і здатися, але ми пам’ятаємо, що того разу поразка у війні з росією означала для українців репресії, Голодомори, масові депортації та знищення нашої ідентичності. Тож кожен українець розуміє, що єдиний наш вихід – це перемога.

Сьогодні на захист України стали тисячі українців, які ще вчора були мирними людьми: вчителі, студенти, аграрії, менеджери, бізнесмени... Через понад сто років ми маємо завершити справу Героїв Крут. У нас є професійна, патріотична та вмотивована армія, міжнародна підтримка і усвідомлення свого вибору на користь вільного демократичного розвитку власної держави. Щира вдячність усім, хто нині виборює нашу перемогу, право жити у вільній країні на своїй землі.

Вічна пам’ять і шана Героям, які віддали життя за Україну, за майбутнє кожного з нас.

З нами правда і з нами Бог. Тож перемога обов’язково буде за нами!

Слава Україні! Героям Слава!

З повагою,

Начальник Борівської селищної військової адміністрації

Олександр ТЕРТИШНИЙ