Звернення начальника Борівської селищної військової адміністрації до Дня Соборності - 2023

Шановні громадяни!

Сьогодні, 22 січня, ми згадуємо дві рівнозначні за вагомістю події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.

105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу».

А 22 січня 1919 року було проголошено Акт злуки - об’єднання УНР і ЗУНР. Після цього ідея цілісності української нації в українській політичній думці вже ніколи не ставилася під сумнів. Упродовж багатьох десятиліть Акт залишався символом віри, ідейним імперативом боротьби за незалежну, соборну державу.

Через невдачу Української революції 1917–1921 років державність зберегти не вдалося. Тому у XX столітті українці змушені були продовжувати боротьбу за неї, аж до відновлення незалежності в 1991-му.

Нині ми знову вимушені боротися за свою соборність і незалежність. Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

Але важливо розуміти, що соборність – це також і духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності чи регіону проживання. Саме в єдності наша сила. І лише наша спільна боротьба, всеохоплююча підтримка наших захисників, наполеглива, цілеспрямована робота кожного на своєму місці задля єдиної мети і заради перемоги дасть змогу здолати ворога, вигнати окупанта з нашої землі і побудувати сильну, демократичну, високорозвинену державу.

Тож бажаю нам усім єдності, мудрості, наполегливості у досягненні мети, віри у свою державу і свій народ, перемоги, миру, добра.

Україна соборна. Разом до Перемоги!

Слава Україні!

З повагою,