З нагоди Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Боровій відбувся мітинг

З нагоди Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Боровій відбувся мітинг

Біля братської могили у центральному парку селища вшанували пам’ять жертв Другої світової війни.

Начальник Борівської селищної військової адміністрації Олександр Тертишний виступив перед присутніми з промовою:

photo_2024-05-08_09-51-52 (2).jpg

«Цьогоріч Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Відповідний Закон був прийнятий минулого року: Верховна Рада встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні.

Друга світова забрала мільйони життів, зламала мільйони доль. Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках у різних регулярних арміях світу, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах, цілодобово працювали на потреби оборони. Водночас українська земля була одним із основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву. Наша рідна Борівщина була окупована, а тисячі борівчан вели боротьбу з нацистами на фронті та у підпіллі.

Друга світова війна закінчилася 79 років тому, але, на жаль, історія повторюється, лише агресор тепер інший. Країна, яка привласнює собі головну роль переможця у тій війні і нівелює боротьбу з нацизмом інших країн та народів, повторює на нашій землі злочини нацистів, а подекуди й перевершує їх у своїх терористичних діях та масштабах антилюдської пропаганди. Ми ж не зраджуємо стороні світла і продовжуємо боротьбу зі злом.

Українці зі зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на побудову більш тривкого миру і створення нової, справедливішої, світової системи безпеки. Умовою для цього є перемога над росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії російського імперіалізму проти будь-кого на планеті. Сьогодні в умовах агресії єдиний шлях відновлення – перемогти загарбника.

У цей день ми згадуємо та вшановуємо подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять мирні цивільні люди, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, діти війни, примусові робітники. Адже війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

Ми вміємо цінувати мир, саме тому так категорично і безкомпромісно захищаємо його усіма розумними способами і засобами. Ми безмежно дякуємо і низько вклоняємось кожному, хто став на захист Батьківщини сьогодні.

І ми обов’язково переможемо!»

photo_2024-05-08_09-34-59.jpg

Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. До пам’ятника поклали квіти.