Як у Борівській громаді працює соціальна програма «Прихисток»

Як у Борівській громаді працює соціальна програма «Прихисток»

З лютого 2023 року на території Борівської селищної територіальної громади діє соціальна програма Прихисток.

Згідно з цією програмою, громадяни України віком від 18 років, які є власниками житла, або їх представники, наймачі (орендарі) житла державної або комунальної власності тощо безоплатно розміщують в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб та отримують від держави компенсацію в розмірі 14,77 грн за кожен людино-день для покриття витрат, пов’язаних з безоплатним розміщенням ВПО.

Важливо знати, що це не стосується осіб, з якими вони пов’язані родинними відносинами, споріднення яких засноване на шлюбі та кровних зв'язках (чоловік, дружина, батько, мати, діти, онуки, зокрема повнолітні).

Станом на сьогодні за програмою "Прихисток" у Борівській громаді задіяно 71 домоволодіння. У них проживають 127 внутрішньо переміщених осіб.

Уповноважені особи Борівської селищної ради перевіряють достовірність наведених у повідомленнях і заявах відомостей. Зокрема, відвідують місця проживання ВПО з метою перевірки факту їх безоплатного розміщення, кількості розміщених осіб та умов проживання, а також ідентифікації за документами.

Документи, які перевіряються:

  • паспорт громадянина України;
  • свідоцтво про народження малолітньої дитини;
  • посвідка на постійне проживання (зокрема електронне відображення інформації, що міститься у таких документах);
  • довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (у т.ч. електронна), яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік ВПО.

За результатами перевірок складаються відповідні акти обстеження, які щомісячно надсилаються до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Крім того, відповідно до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 №333 (в редакції постанови КМУ від 30.08.2022 №977 (зі змінами)) спеціалісти організаційного відділу Борівської селищної ради надають до Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної військової адміністрації щотижневі та щомісячні звіти.

Станом на 15 квітня 2024 року по Борівській селищній територіальній громаді спрямовано компенсацію в сумі 701 135,97 грн. за 46 501 людино-день, протягом яких здійснювалося розміщення ВПО.

З I кварталу 2024 року проєкт фінансується за рахунок Представництва УВКБ ООН в Україні, на що виділено 10 млн. дол. США.