Відбулося чергове засідання виконавчого комітету Борівської селищної ради

Відбулося чергове засідання виконавчого комітету Борівської селищної ради

На черговому засіданні члени виконкому розглянули ряд важливих для громади питань та прийняли відповідні рішення.

Серед головного, заслухали інформацію про стан закладів охорони здоров’я в громаді, ознайомились із доповіддю про хід виконання програми економічного і соціального розвитку Борівської селищної ради за 2021 рік, погодили розмір щомісячної плати та пільг за навчання учнів Борівській школі мистецтв, прийняли рішення про організацію проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків, про надання в тимчасове користування житлових приміщень внутрішньо переміщеним особам та інше.

СТАН ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Головний лікар Борівської центральної лікарні Ярослава Коліхова та директор Центру первинної медико-санітарної допомоги оксана Синицька доповіли про стан закладів охорони здоров’я на території Борівської селищної територіальної громади.

Борівська центральна лікарня

За інформацією Ярослави Коліхової, станом на 17.01.2022 року всі струтурні пфідрозділи Борівської ЦЛ працюють в штатному режимі. До структури центральної лікарні входять:

 • Терапевтичне відділення;
 • Хірургічне відділення з гінекологічними ліжками;
 • Дитяче відділення;
 • Інфекційне відділення;
 • Амбулаторно-поліклінічне відділення;
 • Приймальне відділення.

На 2022 рік підприємство уклало договори з НСЗУ за наступними пакетами:

 • Стаціонарна допомога з хірургічними втручанням;
 • Стаціонарна допомога без хірургічного втручання;
 • Хірургія одного дня;
 • Амбулаторно-поліклінічна допомога;
 • Ведення вагітних;
 • Мобільна паліативна допомога;
 • Стоматологічна допомога;
 • Стаціонарна паліативна допомога.

Це на два пакети більше, ніж рік тому, та на 5 більше, ніж у 2020 році.

271864519_3172671006320367_2962646949509177721_n.jpg

Центр первинної медико-санітарної допомоги

За інформацією Оксани Синицької, директора Борівського ЦПМСД, станом на 01.01.2022 року первинна медико-санітарна допомога жителям громади надається:

 • в 5-ти амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини, які розташовані в смт Борова, с. Богуславка, с. Гороховатка, с. Піски-Радьківські, с. Чернещина;
 • В 4-х фельдшерсько-акушерських пунктах – в с. Ізюмське, с. Підвисоке, с. Підлиман, с. Першотравневе, с. Шийківка;
 • В 3-х фельдшерських пунктах: с. Вище Солоне, с. Нижче Солоне, с. Маліївка.

В ЦПМСД працює 8 сімейних лікарів, а також середній медичний персонал та допоміжний персонал. Центр отримує фінансування від Національної служби здоров’я України відповідно до договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Також з НСЗУ укладений договір на вакцинацію від COVID-19.

Реалізується урядова програма «Доступні ліки» - пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, хворим на цукровий діабет, бронхіальну астму сімейні лікарі виписують електронні рецепти.

У Борівській громаді сімейного лікаря обрали 12 578 осіб. Середня кількість укладених декларацій на одного лікаря становить 1572 особи.

Серед проблемних питань Центру – неможливість забезпечити оплату працівникам мобільних бригад для забору матеріалу для тестування пацієнтів на COVID-19 через відміну НСЗУ оплати цієї послуги.

Також потребує вирішення питання проведення доплати медичним працівникам первинної ланки, які працюють з хворими на COVID-19, адже основна частина таких пацієнтів лікується саме на первинному рівні.

Надану інформацію члени виконкому взяли до відома

ЗМІНИ У РОЗМІРІ ПЛАТИ ЗА НАВЧАННЯ У БОРІВСЬКІЙ ШКОЛІ МИСТЕЦТВ

Розглянули лист в. о. начальника відділу з питань гуманітарної політики (освіта, культура, туризм, молоді та спорту) Світлани ШВЕДЧЕНКО, відповідно до статті 26 Закону України «Про позашкільну освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.1997 р. №260 «Про встановлення розміру плати за навчання у державних школах естетичного виховання дітей», наказу Міністерства культури України від 09.08.2018 р. №686 «Про затвердження положення про мистецьку школу».

За результатами розгляду члени виконкому прийняли рішення погодити щомісячні розміри плати за навчання у Борівській школі мистецтв на 2022 рік, у залежності від обраного фаху навчання, у таких розмірах:

 • клас класичного співу - 320 грн;
 • клас естрадного співу - 320 грн;
 • клас фортепіано - 300 грн;
 • клас акордеону - 280 грн;
 • клас живопису - 280 грн;
 • клас хорового співу - 200 грн;
 • клас хореографії - 300 грн.

Погодили також пільги по оплаті за навчання таким категоріям дітей:

 • при навчанні двох учнів з однієї сім’ї батьківська плата встановлюється у розмірі 100% (за більш оплачуваний відділ) та 50% (за менш оплачуваний відділ);

 • при навчанні однієї дитини на двох і більше відділах встановити батьківську плату у розмірі 50% (за менш оплачуваний відділ);

 • діти, які втратили годувальника (напівсироти), навчаються безкоштовно.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про позашкільну освіту» здобувають позашкільну освіту безоплатно також діти з багатодітних сімей, малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування.

Передбачені цим рішенням пільги надаються на підставі поданих батьками документів, що свідчать про можливість установлення пільгової оплати лише за однією з вищевказаних категорій пільг.

У разі тривалої хвороби учня, за перший місяць хвороби плата вноситься в повному обсязі, за наступні – у розмірі 50 відсотків.

На період карантину плата за навчання вноситься в повному обсязі.

ЖИТЛО ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Прийняли рішення про включення житлової площі до фонду житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб Борівської селищної територіальної громади.

Проголосували також за надання в тимчасове користування житлових приміщень внутрішньо переміщеним особам з фонду житла для тимчасового проживання ВПО Борівської селищної територіальної громади.

Мова йде про дві квартири у Боровій, які були придбані в рамках бюджетної програми 70/30, що реалізується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Відповідно до програми, 70% вартості житла сплачується з державного бюджету, ще 30% - з місцевих бюджетів.

Житло, придбане за Програмою, не передається у приватну власність, а залишається у комунальній власності Борівської селищної ради і надається сім'ям ВПО для тимчасового проживання. Договір укладається терміном на 1 рік. Якщо за цей час ситуація не зміниться, сім’я не придбає власне житло чи не передумає жити в нашій громаді, договір можна буде подовжувати.

Перевагою такого житла для переселенців можна вважати те, що воно є більш доступним фінансово і стабільнішим, ніж оренда у приватних осіб. Користуючись цим житлом не треба буде сплачувати орендну плату за квартиру, достатньо буде лише платити за комунальні послуги.

Розглянули інші питання порядку денного. Ознайомитися з рішеннями виконавчого комітету Борівської селищної раді від 18 січня 2022 року можна за посиланням: https://borova-gromada.gov.ua/documents/rishennya-vikonavchogo-komitetu-selishchnoyi-radi/docs