ВІДБУЛАСЯ XI СЕСІЯ БОРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ VIII СКЛИКАННЯ

ВІДБУЛАСЯ XI СЕСІЯ БОРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ VIII СКЛИКАННЯ

У пленарному засіданні XI сесії Борівської селищної ради VIII скликання, яке відбулося 4 червня, взяли участь 22 депутати з 26. Були присутні представники усіх політичних фракцій, окрім партії «Слуга народу». Під час засідання депутати розглянули понад 260 питань, більшість з яких земельні.

1622794056024-01.jpeg

СПОРТ

Підтримали Комплексну програму розвитку футболу в Борівській селищній територіальній громаді на 2021 – 2025 роки та затвердили Порядок забезпечення харчуванням за рахунок коштів селищного бюджету учасників спортивних заходів, Порядок забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення спортсменів – учасників спортивних заходів, грошової норми витрат на забезпечення харчуванням, лікарськими засобами та виробами медичного призначення учасників спортивних заходів.

1622794100331-01.jpeg

БЮДЖЕТ

Внесли зміни до бюджету селищної ради, а саме вирішили:

Перерозподілити асигнування в межах річних кошторисних призначень:

 • зменшити асигнування по забезпеченню діяльності палаців та будинків культури по заходах та програмах на суму 5800 грн. та за рахунок цього збільшити асигнування по апарату управління на суму 2900 грн. та по забезпеченню діяльності інших закладів у сфері освіти на 2900 грн. для оплати обов’язкового планового навчання з питань охорони праці;
 • зменшити асигнування по забезпечення діяльності бібліотек по заробітній платі на суму 16500 грн. та нарахуваннях на заробітну плату на суму 3500 грн. та за рахунок цього збільшити асигнування по оплаті послуг інтернету на 14000 грн. та по електроенергії на 6000 грн.

Перерозподілити кошторисні призначення між головними розпорядниками коштів селищного бюджету на загальну суму 384 475 грн., в тому числі:

зменшити асигнування Борівській селищній раді на надання дошкільної освіти:

 • предмети, матеріали, обладнання та інвентар на 144 176 грн.;
 • медикаменти та перев’язувальні матеріали на 7 615 грн.;
 • продукти харчування на 99 931 грн.;
 • оплата послуг (крім комунальних) на 78 515 грн.;
 • водопостачання та водовідведення на 22 526 грн.;
 • електроенергія на 8 915 грн.;
 • природний газ на 797 грн.;
 • інші енергоносії та інші комунальні послуги на 22 000 грн.

Та, за рахунок цього, збільшити асигнування відділу з питань гуманітарної політики (освіта, культура, туризм, молодь та спорт)» на надання дошкільної освіти.

У зв’язку з передачею повноважень на виконання функцій, завдань або надання послуг від одного головного розпорядника до іншого, Борівській селищній раді перерахувати залишок коштів спеціального фонду за рахунок плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю (батьківська плата), який утворився станом на 01.06.2021 року, на рахунок спеціального фонду Відділу з питань гуманітарної політики (освіта, культура, туризм, молодь та спорт) в сумі 436 259,34 грн. для оплати харчування в дошкільних навчальних закладах громади.

1622793960544-01.jpeg

Перерахувати залишок коштів зі спеціального фонду до загального фонду на інші надходження, який утворився станом на 01.06.2021р. за рахунок надходжень від благодійних внесків, грантів та дарунків в сумі 38,41 грн. згідно з ч.2 ст.57 Бюджетного кодексу України.

Розподілити залишок коштів освітньої субвенції, що утворився станом на 01.01.2021 року по наданню загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти на придбання шкільного автобусу в сумі 1 950 000 грн. шляхом передачі із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду).

Розподілити вільні залишки коштів Борівського селищного бюджету на загальну суму 614 468 грн:

 • водопровідно-каналізаційному господарству на погашення заборгованості по заробітній платі - 200 000 грн.;
 • Борівському ЖКГ для організації благоустрою місць загального користування смт Борова та для підтримки підприємства - 215 000 грн.;
 • на співфінансування мініпроєкту «Ефективна медицина в громаді» у 2021 році – переможця обласного конкурсу мініпроєктів - 149 468 грн. шляхом передачі із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду);
 • на Першотраневий СБК виділити 50 000 грн. для проведення коригування проектно-кошторисної документації та завершення робіт з капітального ремонту будівлі.

Перерозподілити доходи загального фонду селищного бюджету в межах затвердженого загального річного обсягу в сумі 270 800 грн.

Зменшити доходи з:

• єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників на суму 120 800 грн.;
• податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності на суму 150 000 грн.

Збільшити доходи з:

• рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування на 33400 грн.;

• адміністративних штрафів та штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів на 10 000 грн.;

• адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» на 8300 грн.;

• адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» на 219100 грн.

1622794116344-01.jpeg

ІНШІ ПИТАННЯ

Депутати прийняли Положення про порядок приватизації (відчуження) комунального майна Борівської селищної територіальної громади та Правила благоустрою територій населених пунктів Борівської селищної ради.

Підтримали рішення про початок процедури придбання службового житла лікарям. Планують придбати дві службових квартири – для лікаря-хірурга та для лікаря-терапевта, які працюють у Борівській лікарні. Вартість кожної з квартир не має перевищувати 250 тис.грн.

Затвердили проєктно-кошторисну документацію на Капітальний ремонт адміністративної будівлі для розміщення Центру надання адміністративних послуг населенню, а також ПКД на «Внутрішні електричні мережі для підключення вуличного освітлення в с.Гороховатка по вул.Центральна до КТП № 125» та «Внутрішні електричні Мережі для підключення вуличного освітлення в с.Гороховатка по вул.Центральна до КТП № 126».

Внесли зміни до рішення ІХ сесії селищної ради VІІІ скликання від 27.04.2021р. №34 «Про припинення діяльності шляхом ліквідації Вищесолоненської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – філії Окружного опорного закладу «Борівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 імені Героя Радянського Союзу В.С. Колісника Борівської селищної ради» та Шийківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – філії Окружного опорного закладу «Борівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 імені Героя Радянського Союзу В.С. Колісника Борівської селищної ради». Даними змінами ліквідація закладів переноситься з липня на кінець серпня 2021 року – це дасть можливість працівникам цих шкіл використати свої відпустки за відпрацьований період.

Проголосували за припинення діяльності шляхом ліквідації Вищесолоненського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Пролісок». Наразі у закладі числиться 7 дітей, а фактично його відвідують 4 вихованці. Дітей з цього дитсадка батькам пропонують возити шкільним автобусом у супроводі педагога до Піско-Радьківського ДНЗ.

1622794071219-01.jpeg

Внесли зміни та доповнень до Порядку використання коштів, передбачених в місцевому бюджеті для надання адресної допомоги, затвердженого рішенням VI сесії Борівської селищної ради VIII скликання від 18 лютого 2021 року № 21. Зокрема, до цього Порядку додали можливість надання адресної допомоги ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

Прийняли рішення про деякі питання щодо надання фінансової підтримки інститутам громадянського суспільства в Борівській селищній раді

Надали попередню згоду на прийняття з Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації до комунальної власності Борівської селищної територіальної громади обладнання (кабінет математики у складі) для Окружного опорного закладу «Борівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 імені Героя Радянського Союзу В.С. Колісника Борівської селищної ради» та його філії».

Також були внесені змін до рішення ІІ сесії Борівської селищної ради VІІІ скликання від 11 грудня 2020 року №15 «Про затвердження персонального складу виконавчого комітету Борівської селищної ради» (зі змінами). По суті, склад виконкому не змінився, змінилася лише назва посади члену виконавчого комітету Наталії Павленко. Підтримали надання дозволу старостам сіл Борівської селищної ради на використання автомобіля в службових цілях та на укладання договору позички легкового автомобіля.

Затвердили Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності для проведення експертної грошової оцінки, виконавців робіт із підготовки лотів та проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу земельних ділянок комунальної власності Борівської територіальної громади або прав на них.

Розглянули ряд інших земельних питань щодо затвердження проєктів землеустрою, надання дозволів на виготовлення технічної документації, передачу земельних ділянок у власність громадян, поновлення договорів оренди тощо.

1622794260134-01.jpeg

ЗВЕРНЕННЯ

Окрім цього, депутати прийняли рішення направити Звернення до Прем’єр-міністра України Дениса ШМИГАЛЯ щодо скасування Постанови КМУ від 29.03.2021 №277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України» наступного змісту:

*Ми, депутати Борівської селищної ради, стурбовані та занепокоєні тим, що на території Борівської селищної територіальної громади склалась дуже гостра соціальна напруга, спровокована прийняттям Постанови КМУ від 29.03.2021 №277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України». Згідно з даною Постановою пенсіонери та представники найменш соціально забезпечених верств населення нашої громади, які сьогодні отримують свої пенсії та соціальні виплати через листонош вдома, з 01 вересня будуть примусово переведені на отримання виплат через банківські рахунки.

Зважаючи на те, що банки та банкомати наявні лише в смт. Борова – центрі громади, таке рішення, безумовно, може викликати значне невдоволення найбільш вразливих верств населення – в основному людей пенсійного та передпенсійного віку, осіб з інвалідністю. Особливо враховуючи, що вони не лише будуть змушені витрачати свої мізерні кошти, щоб дістатися до Борової на автобусах, але й можуть наражати себе на небезпеку, їдучи під час коронакризи.

Окрім того, у багатьох віддалених селах немає інтернету, а в окремих – і покриття мобільного зв’язку. Люди пенсійного віку, переважно, не вміють користуватись сучасною комп’ютерною технікою. Тож слід також передбачити, що можливе виникнення затримок з отриманням оплати комунальних платежів, які сьогодні листоноші приймають вдома у людей.

При скороченні працівників та закритті сільських поштових відділень листоноші будуть обслуговувати населені пункти Борівської селищної територіальної громади певну кількість днів на місяць. Для мешканців сіл у багатьох випадках пошта залишається єдиним джерелом отримання пенсії, соціальної допомоги, адміністративних послуг, замовлення ліків і товарів поштою тощо. В результаті – надходження до селищного бюджету знизяться за рахунок зменшення відрахувань з ПДФО.

Окремо зазначаємо, що відповідно до статті 1 Конституції України, Україна є соціальною державою. Статтею 3 Конституції України прямо закріплено, що держава відповідає перед людиною за свою діяльність, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Також статтею 48 Конституції України встановлено невід’ємне право громадянина на достатній рівень життя для себе і для своєї сім’ї.

Обурені люди звертаються до керівників своїх громад, до депутатів із проханням не допустити закриття поштових відділень.

Депутати Борівської селищної ради підтримують обурення громадян. У скрутні часи органи влади та місцевого самоврядування мають захищати своїх громадян. Тому, будь-яке владне рішення, що наносить значної шкоди мешканцям громад, є несправедливим і має бути негайно переглянуте.

З метою запобігання соціальному вибуху й недопущення загрози життю та здоров’ю людей, закриття поштових відділень у нашій громаді, ми, депутати Борівської селищної ради, хочемо доєднатись до ініціатив інших громад та АТ «Укрпошта» щодо скасування Постанови КМУ від 29.03.2021 №277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України».

Усі рішення сесії будуть оприлюднені на офіційному вебсайті Борівської селищної ради протягом 5 робочих днів з дня їх прийняття. Ознайомитися з ними можна буде у відкритому доступі у розділі «Сесії» - «Рішення сесій» - «Рішення XI сесії Борівської селищної ради VIII скликання від 4 червня 2021 року».