Ваш багатоквартирний будинок: хто і як має ним управляти?

Багатоквартирний будинок є цілісною системою, яка включає в себе не тільки квартири та нежитлові приміщення, але й майно, що їх з’єднує, тобто є спільним. Воно належить співвласникам будинку на праві спільної сумісної власності, а значить, не може бути розподілене між ними.

Для підтвердження права власності на таке майно співвласникам не треба отримувати жодних документів: право спільної сумісної власності щодо спільного майна багатоквартирного будинку виникає на підставі закону.

Слід пам’ятати, що співвласники багатоквартирного будинку мають низку прав і обов’язків та несуть відповідальність щодо спільного майна в такому будинку. Так, співвласники мають право брати участь в управлінні багатоквартирним будинком особисто або через представника і при цьому зобов’язані забезпечувати утримання, належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна будинку, проводити його поточний та капітальний ремонт.

• Як співвласники багатоквартирного будинку можуть ним управляти?
  • Як і чому варто створити ОСББ?
  • Хто такий професійний управитель, чим він відрізняється від ЖЕКів «старого зразка»?
  • Як його обрати та побудувати з ним ефективну співпрацю?

Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете у посібнику "Ваш багатоквартирний будинок: хто і як має ним управляти"

У разі виникнення додаткових питань ви можете також звернутися до відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури Борівської селищної ради за адресою: смт Борова, вул. Центральна,1, 2-й поверх, каб. 36.