В Україні скасовано заборону на відключення населення від комунальних послуг за борги

В Україні скасовано заборону на відключення населення від комунальних послуг за борги

В Україні офіційно зняли обмеження на відключення населення за заборгованість з оплати вартості комунальних послуг, яка передбачалася законодавством відповідно до умов адаптивного карантину (для непоширення коронавірусної інфекції).

Це стало можливим після внесення змін до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

До прийняття таких змін, на період дії карантину та 30 днів після нього заборонялося нарахування пені і штрафів за заборгованість за житлово-комунальні послуги та припинення надання таких послуг.

Згідно з правками в законі така заборона буде діяти тільки в регіонах, де встановлено «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки.

Постачальники мають право відновити відключення через 30 днів після того, як регіон вийде з «червоної» зони карантину. Таким чином, підприємства, які надають комунальні послуги, зможуть відключати боржників.

Щоб відновити подачу комунальних послуг у разі відключення, побутовим споживачам, крім погашення заборгованості, доведеться також оплатити послугу повторного підключення.

Наприклад, в залежності від технічних умов та регіону витрати побутових споживачів на відключення від електроенергії за борги і повторного узгодження протоколу може становити від 600 до 2000 грн.

Раніше також повідомлялось, що Міністерство юстиції України наказом №1061/5 від 23.03.2021 року дозволила державним і приватним виконавцям накладати арешт на рахунки боржників за комунальні послуги, а банкам – автоматично списувати кошти з арештованих рахунків.

За даними Державної служби статистики України борги населення за комунальні послуги станом на кінець червня 2021р становили 70,6 млрд грн.