В СЕЛИЩНІЙ РАДІ ОБГОВОРИЛИ РОЗРОБКУ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ

У Борівській селищній раді відбулася нарада щодо розробки Стратегії розвитку Борівської територіальної громади. У заході взяли участь селищний голова Олександр Тертишний, заступники голови, старости сіл та керівники структурних підрозділів селищної ради. До зустрічі також долучилася депутат селищної ради Валерія Гонтар, яка вже тривалий час займається вивченням цього питання і має певні напрацювання.

158614436_2899493373669301_1583440249996664474_n.jpg

Заступник селищного голови Карина Шевченко розповіла присутнім про цілі та завдання Стратегії розвитку громади, її особливості, основні етапи та умови розробки. Закликала старост надавати пропозиції щодо розвитку сільських територій, щоб інтереси усіх жителів громади були враховані максимально, незалежно від населеного пункту, у якому вони проживають.

Карина Сергіївна зазначила, що Стратегія є надзвичайно важливим документом, який дозволить підкреслити унікальні ресурси громади, допоможе залучити до життя громади інвесторів, надасть додаткові можливості для розвитку власних і залучення зовнішніх ресурсів.

157252858_1683221865214601_6253775749621896389_n.jpg

«Стратегія розвитку громади - не просто документ із цифрами, це визначення майбутнього, до якого прагне громада», - наголосила Карина Шевченко.

Депутат селищної ради Валерія Гонтар розповіла про дослідження, які проводились громадською організацією на території Борівської селищної ради в рамках проекту «Картування громади» у 2018 році. Тоді було організовано опитування жителів щодо життя в громаді, визначено сильні і слабкі сторони, створено Паспорт громади.

Валерія Гонтар відмітила, що думка громадян щодо нагальних потреб в громаді далеко не завжди співпадає з думкою представників влади, тому, під час розробки Стратегії розвитку, важливо вивчати і враховувати інтереси місцевих жителів.

Говорили також про необхідність проведення аудиту комунальних підприємств, перспективи розвитку туристичного потенціалу Борівщини, додаткові можливості наповнення місцевого бюджету тощо.

Селищний голова Олександр Тертишний зазначив, що Стратегія розвитку громади є дуже важливим документом, який дозволить скоординувати зусилля всіх зацікавлених сторін для отримання системних змін у всіх сферах суспільного життя.

«Дуже важливо до розробки Стратегії розвитку долучати представників громадськості, а також підприємців, що працюють на території громади. Адже тільки спільними зусиллями та цілеспрямованими діями громада крокуватиме вірним шляхом» - підкреслив селищний голова Олександр Тертишний.

За підсумками наради вирішили:

• Вивчити методичні рекомендації щодо написання Стратегії розвитку громади;
  • Ознайомитися з досвідом інших громад у розробці Стратегії розвитку;
  • Розробити Положення та створити робочу групу зі створення стратегії розвитку Борівської громади із залученням представників різних населених пунктів та соціальних груп;
  • Створити фокус-групи по селах, розробити та провести анкетування мешканців для вивчення громадської думки щодо подальшого розвитку громади.

Варто зазначити, що це була перша робоча зустріч, присвячена Стратегії розвитку Борівської громади. Початок покладено, тож попереду чекає велика і копітка робота, результат якої залежить від участі усіх зацікавлених сторін.