В ОПОРНІЙ ШКОЛІ БОРІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ВСТАНОВИЛИ СУЧАСНУ АВТОМАТИЧНУ СИСТЕМУ ПОЖЕЖНОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ

В ОПОРНІЙ ШКОЛІ БОРІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ВСТАНОВИЛИ СУЧАСНУ АВТОМАТИЧНУ СИСТЕМУ ПОЖЕЖНОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ

У новий навчальний рік Окружний опорний заклад «Борівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» увійшов у повній протипожежній готовності. У школі встановили сучасну систему автоматичної пожежної сигналізації, виконали обробку горищних приміщень будівлі вогнетривким розчином, а також підключили евакуаційне та резервне освітлення шляхів евакуації та сходових клітин.

DSC_8225.jpg

Елементами пожежної сигналізації оснащена уся будівля школи. В кабінетах, коридорах та інших приміщеннях встановлені відповідні датчики, теплові та димові сповіщувачі, ручні адресні сповіщувачі, гучномовці, комплекс оповіщення, пульт диспетчера, модуль виклику тощо. Дані про задимлення, загоряння чи значне підвищення температури одразу передаються на пульт диспетчера.

DSC_8212.jpg

Як зазначають у школі, сигналізація надзвичайно чутлива. Наразі система працює у тестовому режимі.

DSC_8208.jpg

Облаштування пожежної сигналізації виконувало ТОВ «БІЛД-ІНВЕСТ ГРУП», яке виграло тендер на виконання цих робіт навесні поточного року. Вартість проєкту становить 1 050 000 грн.

DSC_8224.jpg

Як зазначають у відділі освіти, роботи були виконані якісно та у повному обсязі, завершені та передані власнику у серпні 2021 року до початку нового навчального року 2021/2022.

DSC_8235.jpg

Обробка горищних приміщень закладу загальною площею 3 000 м2 вогнетривким розчином склала 95 972,56 грн. Монтаж системи евакуаційного та резервного освітлення шляхів евакуації та сходових клітин – вартість системи 33 853,67 грн. Було встановлено 27 акумуляторних ліхтарів по всій школі.

DSC_8219.jpg

Раніше ми повідомляли, що минулого року на встановлення системи пожежної сигналізації з обласного бюджету було виділено 970 000 грн. Кошти у повному обсязі освоїти не змогли. Підрядник виконав лише частину робіт, за що із загальної суми йому було перераховано 238 000 грн. Залишок коштів у сумі 732 000 грн наприкінці 2020 року довелося повернути з району в обласний бюджет, а пожежна сигналізація так і не була встановлена.

За даним фактом прокуратура порушила кримінальне провадження. А за результатами перевірки Державної служби з надзвичайних ситуацій, опорна школа опинилася під загрозою закриття через відсутність системи автоматичної пожежної сигналізації.

Тому цього року було оголошено новий тендер, а роботи довелося виконувати «з нуля». Наразі це питання успішно вирішене. Кошти на встановлення сигналізації були виділені селищною радою із залишків освітньої субвенції.