Увага! Новий постачальник газу: кому і як платити

Увага! Новий постачальник газу: кому і як платити

Після деокупації жителі Борівщини отримали квитанції за газ від двох різних постачальників – спочатку прийшли платіжки від «Харківгаз Збуту», а слідом за ними – від «Нафтогазу». Це неабияк схвилювало людей, адже багато хто сприйняв це як намір стягти гроші зі споживачів двічі за один і той же газ. Насправді ж це пов’язано зі зміною постачальника газу, а платіжки за споживання блакитного палива сформовані за різний період.

Що саме відбулося і як тепер платити за газ?

Як пояснюють у Нафтогазі, з 1 червня 2022 року 10 млн українських домогосподарств опинились в ситуації, коли їхні постачальники не можуть виконувати свою функцію.

Тому, для забезпечення безперебійного газопостачання в умовах воєнного стану всі споживачі, які раніше отримували природний газ від різних постачальників, у тому числі і ТОВ «Харківгаз Збут», з 1 травня 2022 року забезпечуються газом від «Нафтогазу».

Побутових споживачів ТОВ «Харківгаз Збут» автоматично перевели на постачання до ГПК «Нафтогаз України», який за рішенням Кабінету Міністрів України виконує функцію «постачальника останньої надії» (ПОН).

☝️Таким чином, перша платіжка, яку отримали борівчани від «Харківгаз Збут» після деокупації громади, сформована попереднім постачальником для оплати за спожитий газ за період до 1 травня 2022 року. Тож, щоб повністю розрахуватися з ТОВ «Харківгаз Збут» і попрощатися з ним, необхідно сплатити за цією квитанцією.

☝️ За газ, спожитий починаючи з 1 травня, потрібно оплачувати за платіжками ГПК «Нафтогаз України», які надійшли людям слідом за платіжками від ТОВ «Харківгаз Збут.

👉 Нові договори на постачання газу укладати не треба, перехід був здійснений автоматично.

👉 Є ще одна квитанція — за доставку газу від АТ «Харківгаз». Тут все залишається без змін. Особовий рахунок не змінюється. За доставку газу як сплачували, так і сплачуємо «Харківгазу».

Як тепер передавати показники лічильника?

☝️Зміна постачальника газу не змінює терміни та способи подання показників лічильника: для коректних розрахунків їх треба надсилати з 1 по 5 число щомісяця «Харківгазу», через особистий кабінет або чат-бот 104.ua.

Яка ціна на газ від Нафтогазу?

☝️На час воєнного стану, на газ для побутових споживачів установлено фіксовану ціну – 7,96 гривні за кубічний метр. Поки невідомо, «Нафтогаз України» буде постачальником на постійній основі чи ця норма діятиме лише на період воєнного стану.

Де отримати відповіді на запитання та як контролювати свій рахунок?

⚠️Відповіді на запитання до нового постачальника газу можна отримати за номерами контакт-центру «Нафтогазу»: (066)-300-2-888; (098)-300-2-888; (093)-300-2-888 або на офіційному вебсайті https://gas.ua у розділі «Запитання та відповіді».

👉На сайті також можна зареєструвати особистий електронний кабінет. Саме з його допомогою можна дізнатися і оплатити рахунки, завантажити довідку про пільги та субсидії, отримати акт звірки тощо. Водночас усі пільги та субсидії при зміні постачальника зберігаються автоматично, пояснюють в «Нафтогазі».

👉Також працює чат-бот GASUA у Viber, Telegram і NaftogazGasSupply у Facebook Messenger, який допоможе:

 • оплатити / сформувати рахунок;
 • дізнатись про стан рахунку;
 • отримати онлайн-послуги (акт звірки / довідки / деталі про наявність пільг/субсидій);
 • отримати онлайн-консультацію.

👉Для переходу в чат-бот GASUA у Viber, Telegram або NaftogazGasSupply у Facebook Messenger необхідно ввести ЕІС-код (16 символів).

☝️EIC – це персональний газовий номер об’єкта газопостачання, який складається з 16 символів (латинських літер та цифр). Наприклад, 56XM19A205987456. Його можна знайти в особистому кабінеті, контакт-центрі АТ «Харківгаз» або в рахунку за розподіл/доставку природного газу (над таблицею справа, маленькими літерами). Як платити за газ новому постачальнику?

⚠️️Новому постачальнику потрібно сплачувати за газ за новими реквізитами! За тими, що надійшли в НОВИХ КВИТАНЦІЯХ. Також реквізити для оплати можна знайти на сайті https://gas.ua .

☝️ Сплатити за спожитий газ можна через відділення Укрпошти, у будь-якому відділенні банків, через платіжні термінали самообслуговування, а також через інтернет наступними способами:

 • в особистому кабінеті на my.gas.ua;
 • у чатботі GASUA у Viber, Telegram і NaftogazGasSupply у Facebook Messenger;
 • через сайти та мобільні застосунки банків;
 • за допомогою платіжних систем (Portmone, LiqPay, EasyPay, iPay, Apple Pay, Google Pay).

⚠️У «Нафтогазі» зазначають, що платіжки формуються щомісяця 10–15-го числа. Сума до сплати розраховується на основі даних про спожитий газ, які передає їм АТ «Харківгаз». За відсутності показників лічильника споживача, Харківгаз передає Нафтогазу дані про спожитий газ за середніми показниками споживання.

Що робити, якщо Ви переплатили попередньому постачальнику?

⚠️Якщо Ви не знали про зміну постачальника газу з 1 травня 2022 року і продовжували платити за газ «Харківгаз Збуту», на Вашому особовому рахунку виникла переплата, але ці гроші автоматично не потраплять на новий рахунок "Нафтогазу". Щоб повернути їх, потрібно направити на адресу «Харківгаз Збуту» письмову заяву на повернення цих коштів.

Таке звернення можна скласти в довільній формі, але в ньому обов'язково має бути вказано прізвище, ім'я та по батькові власника заявника, його адреса та чітко викладена суть прохання. Письмове звернення повинно бути підписане заявником, внизу потрібно зазначити дату.

До листа необхідно додати:

 • копію паспорта власника особового рахунку (1,2 сторінки та реєстрація);
 • копію ідентифікаційного коду власника особового рахунку;
 • довідку з реквізитами карткового рахунку з банку (або виписку з Приват24);
 • копію квитанції про оплату за природний газ за період, коли виникла переплата.

Усі копії документів мають бути завірені споживачем — містити напис "згідно з оригіналом", дату та підпис.

Лист до "Харківгаз Збут" потрібно надіслати за адресою: м. Харків, вул. Болбочана, 54. Можна надіслати й електронну заяву на e-mail: contact@khgaszbut.com.ua. У цьому випадку до заяви та вищезгаданих копій документів слід додати ще підписану фотокопію заяви. У листі треба вказати свою електронну адресу або контактний телефон. У компанії обіцяють, що, отримавши такого листа, повернуть гроші, але не уточнюють, коли саме.

️Отже, оплачуємо за новими реквізитами і пам’ятаємо, що борги за спожитий природний газ від ТОВ “Харківгаз Збут” не скасовуються. Кожен споживач несе відповідальність за несплату спожитих комунальних послуг згідно законодавства України.