Уряд встановив пільгові тарифи на залізничні перевезення с/г продукції для територій, де тривають бойові дії

Уряд встановив пільгові тарифи на залізничні перевезення с/г продукції для територій, де тривають бойові дії

Постановою №581 від 17 травня 2024 року Уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 лютого 2024 р. №129 і розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2024 р. №380 та встановив 30% знижки до тарифів на перевезення Укрзалізницею.

Знижка буде поширюватися на експортні перевезення сільськогосподарської продукції із станцій, розташованих на:

  • територіях можливих бойових дій (для яких не визначена дата припинення можливості бойових дій);
  • територіях активних бойових дій (для яких не визначена дата завершення бойових дій);
  • територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси (для яких не визначена дата завершення бойових дій).

Відповідні зміни були розроблені за участі експертів ВАР, яка реалізує ініційований Програмою USAID АГРО проєкт «Підтримка агро-ММСП, які постраждали від активних бойових дій або тимчасової окупації російською федерацією».

Для надання такої знижки в бюджеті Укрзалізниці закладено 1 мільярд гривень. Вона буде застосовуватись автоматично для описаних вище вантажних відправлень та завершить свою дію після закінчення виділених коштів.

Також за підтримки Програми USAID АГРО Всеукраїнська Аграрна Рада впроваджує проєкт з юридичної та іншої експертної підтримки агровиробників, які постраждали внаслідок бойових дій або тимчасової окупації рф. В межах проєкту постраждалі сільгоспвиробники можуть отримати індивідуальну консультативну допомогу з питань земельного, аграрного, податкового законодавства тощо.
Телефон гарячої лінії: 067 503 19 08.

Щоб зберегти докази воєнних злочинів проти вашого підприємства, долучайтеся до наповнення Інтерактивної мапи руйнувань агросектору України: https://www.agrirecovery.com.ua