У селищній раді відбулося засідання комісії щодо забезпечення житлом дітей, які найбільше потребують соціальної підтримки

У селищній раді відбулося засідання комісії щодо забезпечення житлом дітей, які найбільше потребують соціальної підтримки

8 лютого під головуванням Борівського селищного голови Олександра Тертишного відбулося засідання комісії з питань формування пропозицій щодо потреби в субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

На порядок денний було винесено 2 питання:

  1. Про визначення напрямів формування потреби по Борівській селищній територіальній громаді щодо спрямування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, передбачених пунктом 4 Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 року № 615, (далі – Порядок та умови) з урахуванням умов, визначених пунктом 5 Порядку та умов, підготовка пропозицій з урахуванням пунктів 12 і 14 Порядку та умов.

  2. Про формування та затвердження загальних списків дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, які перебувають на квартирному обліку, та обрахування орієнтовної потреби в коштах, необхідних для придбання житла, згідно Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 року № 615.

Під час засідання начальник служби у справах дітей селищної ради Наталія Мірончук повідомила, що з метою реалізації у 2022 році постанови Кабінету Міністрів України від 24.05.2021 року № 615 «Деякі питання забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом та підтримки малих групових будинків» Харківській області на 2022 рік виділена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, підтримку малих групових будинків та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, в обсязі 37 003 700 гривень.

Умовами надання субвенції є придбання житла, в тому числі за рахунок грошової компенсації, на умовах співфінансування з місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством.

За рахунок державного бюджету у 2022 році компенсується залежно від віку особи:

  • для осіб до досягнення ними 23 років – 100 відсотково;
  • для осіб від 23 років до 35 років - 60 відсотків граничної вартості житла.

Решта відсотків сплачується за рахунок місцевих бюджетів та/або інших джерел, не заборонених законодавством.

Обчислення грошової вартості житла для дитячих будинків сімейного типу та для дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа здійснюється відповідно до наказу Мінрегіону розвитку громад та територій України від 10 вересня 2021 року № 230 «Про показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України». Станом на 01 липня 2021 року показник опосередкованої вартості спорудження житла у Харківській області становить 15272,00 грн./кв.м.

Жила площа на особу повинна бути не меншою від середнього показника забезпеченості громадян жилою площею у відповідному населеному пункті - 31 кв. метр загальної площі у квартирах, садибних (одноквартирних) будинках із житлового фонду.

Станом на 01.02.2022 року на квартирному обліку по Борівській селищній територіальній громаді перебуває 41 осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, які мають право на отримання виплати грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для осіб, а саме:

  • віком від 16 до 23 років – 28 осіб,
  • віком від 23 до 35 років – 13 осіб.

Всі питання були ретельно вивчені та розглянуті присутніми членами комісії. За результатами засідання, комісією прийняте рішення про формування відповідних пропозицій щодо потреби в субвенції з державного бюджету, спрямоване на захист прав та інтересів осіб вказаних категорій.