У БОРОВІЙ ВШАНУВАЛИ ВОЇНІВ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ

У БОРОВІЙ ВШАНУВАЛИ ВОЇНІВ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ

15 лютого, у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, в Боровій відбувся пам’ятний мітинг.

01.jpg

Керівництво громади, представники структурних підрозділів селищної ради, ветерани війни в Афганістані зібралися біля пам’ятника воїнам-афганцям у центральному парку Борової.

Селищний голова Олександр Тертишний звернувся з промовою до усіх присутніх:

«15 лютого 1989 року завершилося виведення радянських військ з Афганістану. Через горнило тієї війни, яка тривала 10 років, пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.

Окрім афганської, за часів СРСР, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав: у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку на острові Куба та в інших «гарячих» точках.

Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 44 тис. військовослужбовців.

Від самого початку війни на сході України тисячі ветеранів, насамперед «афганців», виступили на захист рідної землі. Нині вони проходять службу у складі Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, СБУ та інших силових підрозділах.

У цей скорботний день ми схиляємо голови перед синами України, що воювали та загинули в інших країнах світу.

На сьогоднішній день на Борівщині проживає 49 учасників війни в Афганістані.

Ми дякуємо тим, хто повернувся і сьогодні живе й працює на благо нашої громади і України. Дякуємо тим, хто продовжує військову справу і захищає нашу незалежність на східних рубежах.

Дякую вам, що пройшовши війну, ви маєте у серці добро і підтримуєте один одного. Дякую вам за пам'ять. Бо сьогодні тут, подумки, кожен з вас згадує своїх друзів, згадує тих, хто рятував життя і хто був поруч у найстрашніші миті.

Війна - це великий біль для нас усіх. Україна ніколи не вела загарбницьких воєн, але ми з честю завжди обороняли свою рідну землю і допомагали боронитися іншим. Велика вам подяка і низький уклін! Міцного здоров’я вам, затишку і добробуту у ваших оселях, мирного неба над головою».

2.jpg

Загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання. До пам’ятника поклали квіти.