У Боровій відкрили меморіальну дошку лікарю Сусанні Головіній

У Боровій відкрили меморіальну дошку лікарю Сусанні Головіній

Напередодні професійного свята медичних працівників у Борівській центральній лікарні відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки лікарю Сусанні Головіній.

У заході взяли участь селищний голова Олександр Тертишний, заступник селищного голови Карина Шевченко, медики. Селищний голова розповів про героїчний вчинок Сусанни Головіної під час окупації Борівщини в роки Другої світової війни, який увіковічнений у книзі Олександра Довбні «Заграва над Боровою».

DSC_0002-2.jpg

Сусанна Олександрівна Головіна майже усе життя працювала лікарем у Борівській лікарні. У роки Другої світової війни вона, ризикуючи власним життям та наражаючи себе на реальну небезпеку, видавала «липові» довідки жителям Борівщини про шкірні захворювання, щоб запобігти їх вивезенню на примусові роботи до Німеччини. З цією ж метою під час окупації вона оголосила на території Борівського району епідемію тифу, чим врятувала багатьох борівчан від каторжних робіт в Німеччині.

DSC_0006-2.jpg

Спогадами про героїчну лікарку поділилася медична сестра Борівської центральної лікарні Надія Люба. Вона тривалий час працювала поруч з Сусанною Олександрівною.

DSC_0014-2.jpg

Честь відкрити меморіальну дошку надали лікарю-інтерну, майбутньому хірургу Ігорю Шаповалову, який зараз проходить інтернатуру у Борівській лікарні.