ШИЙКІВСЬКА ШКОЛА: ЗБЕРЕГТИ НЕ МОЖНА ЗАКРИТИ. ДЕ ПОСТАВЛЯТЬ КОМУ?

ШИЙКІВСЬКА ШКОЛА: ЗБЕРЕГТИ НЕ МОЖНА ЗАКРИТИ. ДЕ ПОСТАВЛЯТЬ КОМУ?

В селі Шийківка відбулося обговорення проєкту рішення селищної ради про припинення діяльності шляхом ліквідації філії окружного опорного закладу «Шийківська ЗОШ І-ІІ ступенів».

DSC_2138.jpg

У обговоренні взяли участь Борівський селищний голова Олександр Тертишний, начальник відділу з питань гуманітарної політики Тетяна Бондарівська, директор окружного опорного закладу «Борівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» Олена Шевченко, голова профспілки працівників освіти Борівської селищної ради Світлана Колісник, представники відділу з питань гуманітарної політики - юрист Анатолій Васильєв, начальник господарської групи Юлія Савченко, головний бухгалтер Світлана Афанасьєва, головний спеціаліст з питань загальної середньої освіти Віта Василець, а також працівники та батьки учнів Шийківської школи.

Усі учасники обговорення одноголосно погоджуються, що рішення про закриття школи – болюче і непросте для кожного. Але, на жаль, є об’єктивні причини, які вимагають його прийняття.

DSC_0030.JPG

Шийківська школа розрахована на 300 учнів, а на сьогоднішній день в ній навчається 21 дитина. Обслуговує їх 14 працівників.

Перспектив на майбутнє у школи також немає, адже наразі в селі лише 5 дітей дошкільного віку від 0 до 7 років. Тобто у найближчі 7 років до школи прийде лише 5 учнів.

Наразі тут вже немає 1, 2, 3, класів. У наступному навчальному році не буде 2, 3, 4 класів, а до першого класу прийде один учень.

Витрати за 2020 рік на Шийківську школу становлять 1 934 000 грн. Таким чином собівартість навчання одного учня у Шийківській школі складає 92 тис. грн, у той час як в опорній школі – 20 тис. грн.

Начальник відділу з питань гуманітарної політики Тетяна Бондарівська пояснила, що у школах, де немає повних класів, не буде сучасного обладнання, нових меблів і тих можливостей для розвитку дітей, яких вимагає наша сучасність. Держава не виділяє кошти на клас, де навчається одна дитина. Усі кошти з держави і з області йдуть на опорні заклади.

DSC_0027.JPG

Тетяна Бондарівська також наголосила, що школи закривають не для того, щоб перекрити дітям доступ до якісної освіти, а навпаки - малокомплектні школи закриваються, щоб діти мали змогу навчатися в кращих умовах, ніж вони навчаються зараз.

Освітні моніторинги показують, що діти із малокомплектних шкіл поступаються за рівнем знань своїм одноліткам з повних шкіл.

Також важливе значення має соціалізація учнів. Діти будуть виховуватись у великому колективі, а це важлива умова для розвитку, успішної соціалізації і реалізації особистості в майбутньому.

DSC_0033.JPG

Голова профспілки працівників освіти Світлана Колісник, як вчитель початкових класів запевнила батьків, що їхні діти потрібні в опорній школі, вони отримають від учителів усю належну увагу й турботу та завжди будуть під наглядом. В опорній школі є група продовженого дня, харчування, контрольований підвіз.

Своєю чергою, Борівська селищна рада та, безпосередньо, відділ з питань гуманітарної політики обіцяють забезпечити підвіз учнів шкільними автобусами до освітнього закладу, який оберуть батьки для навчання своїх дітей. Це може бути опорна школа у Боровій або Чернещинський НВК.

Також є можливість організувати і підвіз дошкільнят дол одного з цих закладів, але для цього автобус треба обладнати спеціальними автокріслами.

Вчителі з Шийківської школи будуть працевлаштовані в інші навчальні заклади громади. Та, у будь-якому випадку, Шийківська школа працюватиме до кінця поточного навчального року.

Батьки школярів, які були присутні на обговоренні, висловили побажання, щоб для дітей в селі встановили автобусні зупинки, де у непогоду можна було б заховатися від дощу чи снігу.

DSC_0029.JPG

Також місцеві жителі переймаються долею будівлі школи і пропонують облаштувати в ній будинок для літніх людей.

Селищний голова Олександр Тертишний вислухав і взяв до уваги усі пропозиції громадян, запевнив, що питання із встановленням зупинок буде вирішено.

Також селищний голова зазначив, що зменшення кількості сільського населення – це світова тенденція, яка пов’язана з технічним прогресом та іншими змінами у суспільстві. І ми не можемо вплинути чи змінити цей процес.

DSC_2139.jpg

Олександр Володимирович навів приклад, що раніше у сільському господарстві була потреба у значно більшій кількості робочих рук, ніж зараз. Ті землі, які раніше обробляли 120 тракторів, тепер обробляють 3 трактори. А зі скороченням робочих місць скорочується і кількість жителів у селі, і кількість учнів у школі.

«Мені дуже боляче говорити про закриття школи. Але є обставини, які нам не під силу змінити, тож ми вимушені визнати – іншого виходу немає», - підсумував Олександр Тертишний і пообіцяв жителям села підтримку у вирішенні всіх питань, які виникнуть у зв’язку із закриттям закладу.