Особливості застосування РРО/ПРРО фізичними особами - підприємцями

Особливості застосування РРО/ПРРО фізичними особами - підприємцями

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!

З 1 січня 2022 року фізичні особи-підприємці платники єдиного податку ІІ-IV групи зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Тобто, РРО/ПРРО застосовується при розрахунках:

  • готівкою;
  • через POS термінал із застосуванням платіжних карток;
  • через ПТКС не банківської установи (готівка та платіжна картка);
  • у дистанційній торгівлі з використанням реквізитів платіжної картки, у тому числі із застосуванням платіжних систем Приват24, Ощад24/7, Монобанк, LiqPay тощо.

Фізичні особи-підприємці платники єдиного податку І групи звільнені від обов’язку застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні господарської діяльності та не ведуть облік товарних запасів.

Обов’язок ведення обліку товарів, що знаходяться у місці продажу, розповсюджується на ФО-П платників єдиного податку ІІ-IV групи, які зареєстровані платниками ПДВ та які здійснюють реалізацію:

  • технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • лікарських засобів та виробів медичного призначення;
  • ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • підакцизних товарів (алкогольні напої, тютюнові вироби, пальне).

Фізична особа-підприємець самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО або ПРРО. Застосування ПРРО не потребує додаткових фінансових витрат. Безкоштовне програмне рішення для ПРРО просте та швидке у використанні. Для початку роботи з ним не потрібно спеціальних навичок.

Інформацію щодо реєстрації та впровадження програмних РРО розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/

Відеоурок розміщено за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons/

Дод2.png