На території опорної школи встановили камери відеоспостереження

На території опорної школи встановили камери відеоспостереження

Відеокамери розташовані на шкільному подвір’ї так, що максимально охоплюють територію закладу. Зображення з них виводиться на монітор, який знаходиться у приміщенні школи.

Після завершення програмних налаштувань, кожен з батьків отримає доступ до перегляду відео з камер і зможе робити це через мобільний додаток DMSS.

DSC_8075.jpg

Загальна вартість усього обладнання разом з роботами зі встановлення та з підключенням і усіма необхідними програмними налаштуваннями становить 49 861,20 грн.

Безпосередньо на обладнання (5 відеокамер, відеореєстратор, блоки живлення, жорсткий диск, портативний комутатор, блок безперебійного живлення, кабель та інше) витратили 38 681,16 грн.

Вартість робіт зі встановлення і підключення склала 11 180,04 грн.

Кошти на відеоспостереження збирали батьки учнів. Класи перераховували гроші на спеціальний рахунок для благодійної допомоги. Всього у школі зараз навчається 598 дітей у 25 класах. Батьківських коштів було використано 31 699,20 грн.

Від якого класу яка саме сума надійшла, можна переглянути на сайті Борівської ЗОШ №1 за посиланням:https://docs.google.com/document/d/1dCfQeaxyVmTBSPeU0jJQwRtVGsPTzQ5nvlHvaIQ8R2I/edit

Кошти, яких не вистачало, а саме 18 162 грн., надав Валерій Шевченко, депутат селищної ради, керівник сільськогосподарських підприємств «Восток Агро-2004» та «Віола».

Координацією проєкту займалася заступник Борівського селищного голови Карина Шевченко. Вона вважає питання встановлення відеоспостереження на території школи надзвичайно важливим і необхідним у сучасних умовах.

"Це, перш за все, питання безпеки наших дітей, - зазначає Карина Сергіївна. - особливо після випадку з отруєнням старшокласника наркотичними речовинами, який трапився не на території школи, але на території нашої громади. Це просто шокуюча ситуація і ми маємо зробити усе можливе і неможливе, щоб не допустити її повторення".

DSC_8097.jpg

Заступниця селищного голови переконана, батьки мають знати, що відбувається на подвір’ї школи, мати можливість подивитися, де знаходиться їхня дитина, чи приїхала на шкільному автобусі, чи зайшла вона у приміщення школи тощо.

"Крім того, камери не лише передають зображення, вони пишуть, відеозапис зберігається. Тож, якщо, не дай Бог, щось трапиться, ми завжди можемо подивитися запис з камер і побачити повну картину ситуації", - додає Карина Сергіївна.

При виборі обладнання для відеоспостереження розглядалися різні комерційні пропозиції. За першою з них вартість реалізації цього проєкту становила 65 000 грн. Та, завдяки аналізу ринку і перемовинам з фірмою-підрядником, вдалося вийти на кінцеву вартість об’єкта – 49 861,20 грн.

Наразі на подвір’ї школи встановлено 5 точок відеоспостереження, але обладнання розраховане на роботу 32 камер. Тож у майбутньому, з надходженням фінансування, кількість камер відеоспостереження на території школи збільшуватиметься.