На території Борівської громади посилюють контроль за дотриманням правил пожежної безпеки

На території Борівської громади посилюють контроль за дотриманням правил пожежної безпеки

Посилено контролюватимуть як підприємства, що працюють в громаді, так і населення. Таке рішення було прийнято на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Борівської селищної військової адміністрації 4 вересня 2024 року.

Заходи щодо посилення контролю пов’язані з недавніми подіями у селі Студенок Ізюмського району. Там масштабна лісова пожежа, яка спалахнула 1 вересня на території лісгоспу, через пориви вітру перекинулась на село і наробила багато лиха – згоріли або були пошкоджені вогнем понад 300 будинків. Дві людини постраждало. Близько тисячі місцевих жителів довелося евакуювати.

studenok5.jpg

Нагадуємо!

!!! Категорично забороняється:

• спалювання сміття та залишків сухої рослинності біля домогосподарств;

• випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, спалювання рослинності або її залишків, опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах.

8ce1d74f14544f944db4bde1887933b3.jpg

!!!Наголошуємо:

  • Керівникам сільгосппідприємств, фермерських господарств при проведенні сільськогосподарських робіт неухильно дотримуватись усіх протипожежних норм та враховувати високу вибухонебезпечну ситуацію. У разі необхідності залучати піротехнічні підрозділи.

  • Громадянам не допускати захаращення територій домоволодінь сміттям та горючими матеріалами та дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті.

Нагадуємо, що для паліїв передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Так, за підпал вчинений у воєнний час, громадянам загрожує не лише штраф, а й кримінальна відповідальність та можливе позбавлення волі.

З березня 2022 року навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності, прирівняли до диверсії. Під час воєнного стану паління сухостою становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців і знижують обороноздатність країни. Тому такі дії прирівнюються до диверсії і караються позбавленням волі на строк від 10 до 15 років або довічним ув’язненням з конфіскацією майна.