На Харківщині ухвалили низку рішень щодо грошової допомоги Захисникам і Захисницям України та членам їхніх сімей

На Харківщині ухвалили низку рішень щодо грошової допомоги Захисникам і Захисницям України та членам їхніх сімей

Відповідні рішення ухвалили під час позачергової сесії Харківської обласної ради.

В межах Комплексної Програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей в Харківській області на 2024-2028 роки депутати обласної ради ухвалили рішення про надання одноразової грошової допомоги Захисникам і Захисницям у розмірі 20 тисяч гривень. Бойові підрозділи будуть подавати до ХОВА пропозиції щодо таких осіб, які потім узгоджуватимуть профільні комісії облради.

Також було ухвалено рішення про виплату з обласного бюджету часткової грошової компенсації сім'ям Захисників і Захисниць за виготовлення та встановлення пам'ятних знаків. Розмір компенсації складає 90% від витрат на їх встановлення, але не перевищує 30 тисяч гривень.

Крім цього, з обласного бюджету спрямують кошти для виплати відшкодування особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювань, отриманих під час захисту Батьківщини, частини вартості отриманих послуг за самостійне санаторно-курортне лікування на території Харківської області. Відшкодування 50% вартості самостійного санаторно-курортного лікування здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету, 50% – кошти територіальних громад у разі ухвалення відповідної програми.