На Борівщині вшанували пам’ять Анатолія Чепурного

11 вересня у селі Богуславка Борівської громади відбувся вечір пам’яті Анатолія Григоровича Чепурного - видатного українця, успішного керівника, активного державника, який жив і працював на Борівщині.

Анатолій Григорович у 1977 - 1993 роках очолював колгосп «Зоря» у Богуславці. У 1990 році був обраний народним депутатом України 1-го скликання, член Президії Верховної Ради України, голова постійної комісії ВРУ з питань агропромислового комплексу, співавтор ряду законопроєктів незалежної України.

DSC_0210.jpg

За часів його керівництва колгосп «Зоря» став передовим, а у Богуславці були побудовані школа і будинок культури, проведена газифікація села, зроблено вуличне освітлення, дороги одягалися в асфальт, будувалися житлові будники та багато іншого. Село навіть випускало свою власну газету «Зоря». Ще більше було у планах і задумах, та… не судилося.

DSC_0195.jpg

Анатолій Чепурний передчасно пішов з життя 12 вересня 1993 року, але залишив по собі великий спадок добрих справ, світлу пам’ять і відчуття глибокої вдячності у серцях односельців. Цього року йому мало б виповнитися 80.

DSC_0229.jpg

На вечір пам’яті у Богуславському сільському будинку культури зібралися односельці, колеги, рідні і близькі Анатолія Григоровича, керівництво громади, гості.

Розпочався захід із перегляду документальної стрічки «Земля і люди Борівщини», створеної у 1991 році за ініціативи Анатолія Чепурного. У фільмі показана праця хліборобів, тваринників, робота колгоспу, життя і розвиток села на початку 90-х років та, навіть, плани на майбутнє.

DSC_0199.jpg

Ведуча заходу Олена Власова розповіла про життєвий шлях Анатолія Григоровича, його досягнення і здобутки, високі результати невтомної праці та вагомий внесок у розбудову української державності.

DSC_0214.jpg

Борівський селищний голова Олександр Тертишний звернувся до присутніх зі словами вдячності за пам’ять, за належне вшанування видатного державного діяча, великого сина своєї держави, свого народу Анатолія Чепурного. Селищний голова зазначив, що людина жива, допоки жива пам’ять про неї. Він також подякував присутній у залі Катерині Трифонівні Чепурній, дружині Анатолія Григоровича, за пройдений разом з чоловіком шлях, за постійну підтримку і допомогу у всіх його справах, за уважність і пам’ять про рідну Богуславку і своїх односельців та вручив їй квіти.

DSC_0030.jpg

Присутні переглянули відеозвернення від друзів та соратників по депутатській діяльності Анатолія Чепурного - голови Верховної Ради України у 1994–1998 та 2006–2007 роках Олександра Мороза та Народного депутата України I-гo, II-гo, III-гo і IV-гo скликань Олександра Бандурки.

Своє відеозвернення богуславцям надіслав також народний депутат України Дмитро Любота.

DSC_0243.jpg

Спогадами про Анатолія Григоровича поділилися його колеги, ветерани Іван Захарович Бондаренко та Петро Іванович Біль.

DSC_0252.jpg

У перервах між виступами і відеозверненнями на сцені лунали улюблені пісні Анатолія Чепурного у виконанні учасників художньої самодіяльності Богуславського СБК, вокалістів Юрія Клименка, Андрія Тюті, Валерія Озерного, Валентини Невмирич.

DSC_0238.jpg

Дружина Анатолія Григоровича, Катерина Трифонівна Чепурна, подякувала усім присутнім за пам’ять, за організацію заходу, за запрошення. Окремі слова вдячності вона адресувала депутату Борівської селищної ради Андрію Сядристому за ініціативу проведення вечора пам’яті та наполегливість у цій справі. Побажала усім міцного здоров’я, довгих років життя та завжди любити свою батьківщину, свій рідний край, свою землю і людей.

DSC_0002.jpg

Андрій Сядристий, своєю чергою, висловив слова вдячності за організацію і проведення заходу Борівській селищній раді, безпосередньо селищному голові Олександру Тертишному, першому заступнику селищного голови Сергію Федченку, працівникам культури, жителям села Богуславка, а також Олександру Морозу, Олександру Бандурці та Дмитру Люботі, усім, хто не залишився осторонь, відгукнувся і долучився.

DSC_0267.jpg