Кіберполіція попереджає про часті випадки онлайн-шахрайства

Кіберполіція попереджає про часті випадки онлайн-шахрайства

Про основні кіберзагрози та як від них уберегтися розповів під час брифінгу начальник відділу Управління протидії кіберзлочинам Харківської області Департаменту кіберполіції НП України Руслан Сень.

«Одна з таких фішингових атак, найбільш значуща для більшості населення, де використовують зображення дітей та просять проголосувати в підтримку за їх участь у конкурсах і таким чином переважно в телеграмі отримують доступ до акаунтів жертв, які намагаються залишити свій голос. Потім зловмисник отримує безпосередній доступ до акаунтів жертв, які намагаються залишити свій голос ніби в якійсь плат формі», - зазначає Руслан Сень.

В поліції попереджають, якщо вам приходить повідомлення з проханням за щось проголосувати, позичити гроші тощо – перевірте достовірність інформації з інших джерел.

Щоб захиститися від кібератак, дотримуйтесь наступних правил:

  • використовуйте надійні паролі;
  • регулярно оновлюйте всі програми;
  • уникайте відкриття ненадійних або невідомих вам листів та вкладень, оскільки вони можуть містити шкідливе програмне забезпечення;
  • використовуйте двофакторну аутентифікацію;
  • захищайте свою мережу: встановіть брандмауери та інші засоби захисту мережі для уникнення несанкціонованого доступу;
  • уникайте відвідування сумнівних або ненадійних веб-сайтів, що можуть містити шкідливі програми або фішингові посилання
  • підтримуйте гігієну своїх пристроїв, блокуйте їх по завершенню роботи. Користуйтесь застосунками лише з офіційних сервісів. Не користуйтесь незнайомим WI-FI
  • долучайтеся до проєкту "BRAMA" ( https://t.me/+FVp2IctBvfBiODY6 ) та продидійте пропаганді ворога разом із тисячами українців.

Іншим найрозповсюдженішим явищем під час війни, про який попереджає поліція, є кібершпіонаж.

Найчастіше, витік інформації відбувається через месенджери.

Для того, щоб ворог не міг скористатися будь-якою інформацією в своїх цілях, не варто передавати важливу службову та особисту інформацію через месенджери, особливо через Телеграм. Користуватися Яндекс та Вконтакті забороняється.

Разом із тим, в кіберполіції просять всіх користувачів інтернету розрізняти фейки від правдивої інформації, перевіряючи її в інших джерелах. Адже метою дезінформації від росіян є посіяти хаос та паніку серед цивільного населення.