Фермерам компенсують 80% коштів від розмінування угідь — запрацювала програма Мінекономіки

Фермерам компенсують 80% коштів від розмінування угідь — запрацювала програма Мінекономіки

30 травня Міністерство економіки запустило програму компенсації аграріям за витрати на розмінування сільськогосподарських земель. Програма стосується і тих, хто вже розмінував землі. Про це повідомили в Мінекономіки.

"Держава компенсуватиме фермерам 80% витрат вартості розмінування земель, а також виплатить компенсації тим, хто вже очистив свої ділянки і почав на них працювати. Це важливий крок до створення повноцінного ринку послуг з розмінування та формування конкурентних, ринкових цін від операторів на очищення території України", — зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Подати заявку можуть і фермери, землю яких розмінували сертифіковані оператори протимінної діяльності (ОПМД) в період з 24 лютого 2022 року до 15 квітня 2024 року.

Заявку потрібно підписати електронним цифровим підписом (ЕЦП) та надіслати на пошту Центру гуманітарного розмінування: compensation@uachd.org.

До заявки слід додати:

  • копію договору із сертифікованим оператором на надання послуг з розмінування;
  • копії актів наданих послуг, що підтверджують проведення розмінування;
  • копії платіжок, що підтверджують розрахунок за надані послуги з розмінування.

Обов’язкові умови для участі у програмі:

  • землі розташовані на деокупованій території поза зоною бойових дій;
  • факт забруднення ділянок підтверджений Центром протимінної діяльності за результатами нетехнічного обстеження сертифікованим ОПМД;
  • аграрій не перебуває під санкціями, кінцевий власник товаровиробника – не громадянин держави-агресора;
  • фермер не має податкового боргу, його підприємство не перебуває в стадії ліквідації чи банкрутства.

Відшкодування_уже_розміновані_(V2)_page-0001.jpg

У разі, якщо всі необхідні документи надані, а умови – виконані, Центр вносить аграрія до переліку фермерів, яким пропонується надати компенсацію. Перелік розглядає Комісія з розгляду питань, пов’язаних з наданням компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення, яка виносить остаточне рішення. Фермер отримає компенсацію 80% суми, витраченої на оплату послуг з розмінування, якщо фактична ціна не перевищує вартість, визначену відповідно до методологічних рекомендацій Мінекономіки. Якщо ж вартість вища, то уряд відшкодує 80% від вартості, розрахованої на основі методологічних рекомендацій.

Порядок_компенсаціі_page-0001.jpg

Крім того, подавати заявки на компенсації можуть фермери, які лише планують розпочати розмінування власних с/г ділянок або на яких працюють як орендарі. Вони це можуть зробити через Державний аграрний реєстр. Після цього їхні заявки опрацьовуються Центром гуманітарного розмінування, який оголошує відповідні тендери в системі Prozorro. Участь в цих тендерах зможуть взяти всі охочі сертифіковані оператори протимінної діяльності, які й визначатимуть вартість розмінування на відкритих торгах в системі.