До відома сільськогосподарських товаровиробників – юридичних осіб

Щодо включення підприємств до переліку суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок обставин непереборної сили.

📍Звертаємо Вашу увагу, що, відповідно до абзацу другого підпункту 298.8.4. пункту 298.8 статті 298 Податкового кодексу України, сільськогосподарський товаровиробник – юридична особа, що перебуває на спрощеній системі оподаткування та ставці єдиного податку, встановленої для четвертої групи, у якого частка власного сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік (2022 рік) становить менше ніж 75% у 2023 році, може залишитися платником єдиного податку за умови отримання рішення обласної ради за місцезнаходженням такого товаровиробника про наявність обставин непереборної сили саме в їх регіоні і перебування його у переліку суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок таких обставин.

🔖З метою підготовки пакету документів у період дії введеного воєнного стану, на сайті Торгово-промислова палата України (далі – ТПП України) розміщено 28.02.2022 року загальний офіційний лист ТПП України щодо засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили). Із зазначеним листом можна ознайомитися за посиланням: https://ucci.org.ua/uploads/files/621cba543cda9382669631.pdf .

👉Харківська область з перших днів військової агресії російської федерації перебуває в епіцентрі бойових дій, внаслідок чого постраждало чимало сільськогосподарських товаровиробників, які зазнали величезних втрат (знищення/пошкодження рухомого та нерухомого майна, посівів та насаджень, відсутність доступу до полів тощо) через що склалася непроста фінансово-економічна ситуація в аграріїв області.

📍У зв’язку з вищезазначеним, просимо в найкоротший термін звернутися з листом до Харківської обласної ради щодо включення підприємства до переліку суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок обставин непереборної сили на електронну адресу: info@oblrada-kharkiv.gov.ua та до Департаменту dapr@kharkivoda.gov.ua .