До уваги роботодавців про активні програми компенсацій за працевлаштування окремих категорій населення

До уваги роботодавців про активні програми компенсацій за працевлаштування окремих категорій населення

Державною службою зайнятості запроваджені активні програми для підвищення рівня зайнятості і створення нових робочих місць, працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Роботодавцям пропонуються декілька видів такої підтримки, коротко про них у цій статті.

Компенсація за внутрішньо переміщених осіб (далі ВПО) із числа безробітних передбачена за двома видами:

  1. компенсуються витрати роботодавцю на оплату праці за працевлаштованих осіб з числа ВПО. Максимальна тривалість такої компенсації 2 місяці з дня працевлаштування особи, сума компенсації складає 6700 грн. щомісячно за кожну особу, діє на період застосування воєнного стану та 30 кал. днів після його скасування.
  2. компенсація включає витрати на основну, додаткову заробітну плату, єдиний соціальний внесок. Загальна тривалість виплати складає 6 місяців впродовж 1 року з дня працевлаштування особи, максимальний розмір компенсації 13400 грн. за кожну особу.

Компенсації за працевлаштування зареєстрованих безробітних за такими видами:

  • 1) В розмірі 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати. Термін працевлаштування осіб від 1 року, загальна тривалість виплати 6 місяців. Підпадають безробітні, які перебувають у статусі безробітного понад 1 місяць та є особами з інвалідністю або учасниками бойових дій, громадяни, яким до настання права на пенсію за віком залишилось не більше 5 років.
  • 2) Єдиний внесок, але не більше 2-х розмірів мінімального ЄВ за працевлаштування безробітних, які перебувають у статусі безробітного понад 1 місяць і які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні, та осіб, які перебувають на обліку понад 6 місяців. Термін працевлаштування не менше 2 років загальна тривалість виплати 12 місяців впродовж 2-х років.
  • 3) 50 % компенсації мінімальної заробітної плати за працевлаштування зареєстрованих безробітних осіб з таких категорій: віком до 25 років, віком до 35 років на перше робоче місце, звільнені зі строкової служби на перше робоче місце. Термін працевлаштування до 1 року, максимальна тривалість компенсації 6 місяців.

За детальною інформацією пропонуємо звертатись до Борівського відділу Ізюмської філії Харківського обласного центру зайнятості.