Борівська селищна рада оголошує конкурс фото- та відеоробіт «В об’єктиві – Борівщина»

Борівська селищна рада оголошує конкурс фото- та відеоробіт «В об’єктиві – Борівщина»

З 1 травня у Борівській громаді стартує творчий конкурс фото- та відеоробіт "В об'єктиві - Борівщина".

Конкурс спрямований на створення візуального контенту Борівської територіальної громади задля її упізнаваності, підкреслення унікальності та формування позитивного іміджу.

Конкурс триватиме з 1 травня 2021 по 1 серпня 2021 року. Фото та відеороботи на конкурс приймають до 18 липня. Переможцям передбачена грошова винагорода.

Для переможців у кожній номінації встановлюються Дипломи першого, другого та третього ступенів та грошова винагорода: І місце – 1500 грн, ІІ місце – 1000 грн, ІІІ місце – 500 грн.

Також Положенням про конкурс передбачено:

 • включення кращих фоторобіт до третього випуску літературно-краєзнавчого альманаху «У зелених борах… Борівщина»;
 • розміщення кращих фото- та відеоробіт на сайті Борівської селищної ради https://borova-gromada.gov.ua/ та в соціальних мережах - Фейсбук, Інстаграм;
 • використання кращих фото- та відеоробіт у створенні промоційного відеоролика Борівської селищної територіальної громади.

Конкурсні роботи з позначкою «В об’єктиві – Борівщина» та відповідним уточненням номінації «Фото» або «Відео» надсилаються або подаються на розгляд в електронному вигляді на електронну адресу Конкурсу: sector.inform.borova@gmail.com або за адресою: 63801, Україна, смт Борова, вул. Центральна, 1, 2-й поверх, каб.26, сектор з питань організаційно-інформаційного забезпечення Борівської селищної ради. Контактний телефон: 068-379-87-59.

З деталями конкурсу та вимогами до конкурсних робіт можна ознайомитися в Положенні про конкурс:

ПОЛОЖЕННЯ про творчий конкурс фото- та відеоробіт «В об’єктиві – Борівщина»

І. Загальні положення

1.1. Положення про творчий конкурс фото- та відеоробіт «В об’єктиві – Борівщина» (далі – Конкурс) визначає мету та умови участі у Конкурсі; встановлює єдині вимоги до конкурсних робіт, критерії їх оцінки; порядок проведення конкурсу та нагородження його переможців.

1.2. Конкурс проводиться в рамках реалізації Програми розвитку інформаційного простору Борівської селищної ради на 2021 рік.

1.3. Конкурс спрямований на створення візуального контенту Борівської територіальної громади задля її упізнаваності, підкреслення унікальності та формування позитивного іміджу.

1.4. Визначення переможців відбувається у двох номінаціях: «Фото» та «Відео».

1.5. Кращі роботи у номінації «Фото» будуть використані у видавництві третього випуску літературно-краєзнавчого альманаху «У зелених борах… Борівщина»; матеріали відеоробіт можуть бути використані для створення промоційного фільму про Борівщину.

1.6. Організаційна підтримка Конкурсу здійснюється сектором з питань організаційно-інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю Борівської селищної ради.

ІІ. Мета та завдання конкурсу

2.1. Конкурс проводиться з метою підкреслення унікальності та формування позитивного іміджу Борівської селищної територіальної громади, підвищення її туристичної та інвестиційної привабливості на обласному, всеукраїнському та міжнародному рівнях шляхом створення якісного візуального фото- та відеоконтенту про громаду.

2.2. Завдання конкурсу:

 • формування позитивного іміджу громади, підкреслення її унікальності та привабливості;
 • промоція культурного, економічного, туристичного та соціального потенціалу громади;
 • розвиток творчої активності серед жителів громади.
 • виявлення і підтримка талановитих, творчих особистостей в громаді для подальшого їх залучення до культурного життя громади;
 • відбір кращих робіт учасників та переможців Конкурсу для видання третього випуску літературно-краєзнавчого альманаху «У зелених борах… Борівщина» та створення промоційного відеоролика про Борівщину;
 • забезпечення можливості для жителів громади у поширенні в Україні та світі позитивних знань про громаду, її історико-культурну спадщину, туристичний та економіко-інвестиційний потенціал;
 • підвищення лояльності до громади її теперішніх та потенційних жителів.

ІІІ. Оргкомітет конкурсу

3.1. Для організації та проведення Конкурсу, оцінки конкурсних робіт, а також висвітлення його ходу створюється організаційний комітет з підготовки та проведення Конкурсу (далі - оргкомітет).

3.2. Оргкомітет очолює Борівський селищний голова.

3.3. Голова оргкомітету затверджує його склад.

3.4. З метою уникнення конфлікту інтересів до складу оргкомітету не можуть бути включені представники юридичних та фізичних осіб, що подали конкурсні роботи.

3.5. Оргкомітет розміщує оголошення про початок Конкурсу та Положення про Конкурс на офіційному вебсайті Борівської селищної ради https://borova-gromada.gov.ua/ , у соціальних мережах Інтернет та в інших засобах масової інформації.

3.6. Головними завданнями організаційного комітету є:

 • забезпечення проведення Конкурсу;
 • визначення переможців Конкурсу;
 • забезпечення висвітлення ходу та підсумків Конкурсу в засобах масової інформації.

3.7. Основною формою роботи оргкомітету є засідання.

3.8. Засідання оргкомітету є правомірними, якщо на ньому присутні не менше як дві третини її складу. Члени оргкомітету беруть участь у його роботі на громадських засадах.

3.9. Рішення оргкомітету приймається більшістю від присутніх членів шляхом відкритого голосування. У разі рівного розподілу голосів, головуючий має право вирішального голосу.

3.10. Результати Конкурсу оформлюються протоколом, який підписують голова та секретар організаційного комітету.

3.11. Члени оргкомітету:

 • доводять до відома учасників інформацію про строки та умови проведення Конкурсу;
 • беруть участь в обговоренні, розгляді та зіставленні конкурсних робіт;
 • мають право на ознайомлення з усіма матеріалами, поданими на Конкурс, а також на відображення своєї окремої думки у протоколі засідання;
 • мають право відхилити конкурсну роботу, якщо вона не відповідає вимогам та суперечить основним засадам і принципам громади та чинному законодавству України;
 • мають право залучати до роботи та участі у засіданнях оргкомітету експертів відповідного профілю;
 • залишають за собою право на співробітництво з учасниками, які розробили перспективні ескізи візуального стилю щодо надання, в разі необхідності, додаткової пояснювальної інформації;
 • зобов’язані дотримуватися норм чинного законодавства, об’єктивно та неупереджено розглядати конкурсні пропозиції;
 • затверджують перелік до 5 (п’яти) півфіналістів Конкурсу за результатами попереднього розгляду поданих конкурсних матеріалів;
 • забезпечують прийняття остаточного рішення про визначення переможця Конкурсу;
 • виконують інші функції, необхідні для організації та проведення Конкурсу.

IV. Умови проведення конкурсу

4.1. Конкурс триває з 01 травня 2021 року по 01 серпня 2021 року:

 • І етап: з 01 травня 2021 року по 18 липня 2021 року - подання конкурсних робіт.
 • ІІ етап: з 19 липня 2021 року по 23 липня 2021 року – визначення 5 (п’яти) фіналістів у кожній номінації Конкурсу;
 • ІІІ етап з 23 липня 2021 року по 29 липня 2021 року - фінал для 5 (п’яти) конкурсних робіт у кожній номінації, які набрали найбільше балів.
 • ІV етап: з 29 липня 2021 року по 01 серпня 2021 року - фінальне оцінювання та визначення переможців.

4.2. Конкурсні роботи подаються до 17:00 18 липня 2021 року.

4.3. Результати півфіналу конкурсу (інформація про 5 (п’ять) конкурсних робіт у кожній номінації, що стали фіналістами) оприлюднюється 23 липня 2021 року.

4.4. Остаточні результати конкурсу оприлюднюються 01 серпня 2021 року.

4.5. Для переможців у кожній номінації встановлюються Дипломи першого, другого та третього ступенів та грошова винагорода: І місце – 1500 грн, ІІ місце – 1000 грн, ІІІ місце – 500 грн.

4.6. Заохочувальними відзнаками для учасників конкурсу будуть слугувати:

 • включення кращих фоторобіт до третього випуску літературно-краєзнавчого альманаху «У зелених борах… Борівщина»;
 • розміщення кращих фото- та відеоробіт на сайті Борівської селищної ради https://borova-gromada.gov.ua/ та в соціальних мережах - Фейсбук, Інстаграм;
 • використання кращих фото- та відеоробіт у створенні промоційного відеоролика Борівської селищної територіальної громади.

4.7. Конкурс є відкритим за складом учасників. Учасниками Конкурсу можуть бути юридичні та фізичні особи (окремі особи, авторські колективи, рекламні агентства, креативні студії, дизайнери, аматори і професійні фотографи та оператори тощо).

4.8. Участь у Конкурсі є безкоштовною.

4.9. Кожен учасник може подати необмежену кількість робіт.

4.10. Для участі у Конкурсі необхідно до 18 липня 2021 року заповнити реєстраційну заявку за формою, що додається до даного Положення (додаток 2 (фото), додаток 3 (відео)), та подати конкурсні роботи, вимоги до яких визначені у розділі 5 цього Положення.

4.11. Конкурсні роботи з позначкою «В об’єктиві – Борівщина» та відповідним уточненням номінації «Фото» або «Відео» надсилаються або подаються на розгляд в електронному вигляді на електронну адресу Конкурсу: sector.inform.borova@gmail.com або за адресою: 63801, Україна, смт Борова, вул. Центральна, 1, 2-й поверх, каб.26, сектор з питань організаційно-інформаційного забезпечення Борівської селищної ради. Контактний телефон: 068-379-87-59.

4.12. Учасники Конкурсу гарантують, що надані ними дані є достовірними.

4.13. Факт участі у Конкурсі означає ознайомлення та повну згоду учасників з Положенням про конкурс.

4.14. Конкурсні роботи, які надійдуть несвоєчасно або не відповідатимуть умовам Конкурсу, або оформлені з порушенням встановлених правил, до участі у Конкурсі не допускаються.

4.15. Конкурсні роботи, подані на Конкурс, не повертаються і не рецензуються.

4.16. Організаційний комітет не несе відповідальності за несвоєчасне надходження, втрату чи пошкодження заявки та конкурсних робіт.

4.17. Конкурсна робота, яка набрала найбільшу кількість голосів у кожній номінації, вважається переможцем.

4.18. Оргкомітет має право давати рекомендації півфіналістам конкурсу для доопрацювання наданих конкурсних робіт. У такому випадку конкурсні роботи необхідно буде доопрацювати до 26 липня 2021 року.

4.19. Проведення Конкурсу супроводжується інформаційною кампанією за участю засобів масової інформації з метою об’єктивного, відкритого доступу до інформації про Конкурс та його безпосереднього відстеження громадськістю.

V. Вимоги до конкурсних робіт

5.1. Усі фото- та відеороботи, які подаються на Конкурс, мають бути оригінальними й вільними від прав третьої сторони. Відповідно до Закону України „Про авторське право і суміжні права”, у разі використання невласного фото чи відео - зазначити авторів матеріалів, які використовуються. Організатори Конкурсу не несуть ніяких зобов’язань щодо будь-яких прав третьої сторони.

5.2. Конкурсні роботи мають відображати культурні, архітектурні, історичні, туристичні, природні, соціально-економічні особливості громади та країни тощо.

5.3. Вимоги до фоторобіт:

 • фотографії (скановані або зняті цифровою фотокамерою) у вигляді електронних файлів форматів Jpg, Tiff, jpeg (без стиснення, мінімальний дозвіл 300 dpi) надсилаються на електронну адресу Конкурсу або надаються на Flash-USB за адресою: смт Борова, вул. Центральна, 1, каб. 26, сектор з питань організаційно-інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю Борівської селищної ради;
 • назва файлу (імена файлів) повинна містити прізвище автора українською мовою та номер варіанту, якщо від одного автора подано кілька робіт, наприклад - Уляна СОНИКОВИЧ 01;
 • фотографія може бути як у кольоровому, так і у чорно-білому виконанні;
 • фотороботи повинні бути без оформлення (без рамок, надписів, дати на зображенні тощо);
 • у назві фото необхідно вказати порядковий номер фотороботи, якщо учасник подав більше ніж один знімок;
 • до заявки також необхідно додати опис фотороботи: дата виконання та місце (якщо учасник подає на Конкурс одразу кілька фоторобіт, опис необхідно додати до кожної з них відповідно до їх нумерації).

5.4. Вимоги до відеоробіт:

 • відеоролики повинні мати оригінальну ідею, цілісний динамічний сюжет, містити елементи візуальної ідентифікації Борівщини, викликати почуття любові до малої батьківщини та поваги до її історії, культури, традицій;
 • відеоролик завантажується на Google-диск або файлообмінник, посилання вказується в анкеті-заявці (додаток 2), надісланій на електронну адресу Конкурсу або надається на Flash-USB за адресою: смт Борова, вул. Центральна, 1, каб. 26, сектор з питань організаційно-інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю Борівської селищної ради;;
 • відеоролик надається у форматі MP4/AVI з розширенням не менше 1280*720 (720р);
 • тривалість відеоролика має становити від 30 секунд до 5 хвилин;
 • назва відеоролика (імена файлів) повинна містити прізвище автора українською мовою та номер варіанту (якщо від одного автора подано дві роботи), наприклад - Уляна СОНИКОВИЧ 01;
 • за бажанням до відеоролика можна надати авторські пояснення щодо ідеї (текстовий опис);
 • відеоролик повинен відповідати нормам моралі та етики.

5.5. Не допускаються до участі у Конкурсі та не приймаються фото- і відеороботи, які:

 • мають комерційний характер;
 • містять елементи еротичного, порнографічного, сексуального характеру, расової, майнової, релігійної та будь-якої іншої дискримінації, елементи жорстокості, насилля;
 • містять елементи партійної символіки, гасла будь-якої політичної партії;
 • відтворюють процес вживання алкогольних напоїв, наркотичних чи психотропних засобів, паління цигарок;
 • порушують законодавство України або містять заклики до його порушення.

VІ. Визначення переможців Конкурсу

6.1. Результати роботи оргкомітету оформляються протоколом засідання.

6.2. Протокол засідання містить інформацію:

 • дату, час та місце проведення;
 • прізвища, імена та по-батькові членів оргкомітету;
 • прізвища, імена та по-батькові конкурсантів;
 • результати голосування.

6.3. Оргкомітет визначає до 5 (п’яти) конкурсних робіт у кожній номінації, що стали фіналістами на основі критеріїв оцінки та за результатами голосування.

6.4. Вибрані 10 (десять) конкурсних робіт фіналістів - по 5 (п’ять) робіт у кожній номінації оприлюднюються з метою вивчення громадської та експертної думки. Хід та попередні результати роботи оргкомітету заслуховуються на засіданні виконавчого комітету Борівської селищної ради у визначені терміни.

6.5. Оргкомітет може проводити голосування чи опитування потенційних користувачів візуального стилю громади у різноманітних формах, у т.ч. в онлайн режимі. Результати проведених досліджень можуть бути враховані при оцінці та визначенні переможців Конкурсу.

6.6. Інформація про переможців Конкурсу оприлюднюється на офіційному сайті Борівської селищної ради, в соціальних мережах Інтернет та в інших засобах масової інформації.

6.7. Оргкомітет здійснює оцінку конкурсних робіт за такими основними групами показників та критеріями:

 • відповідність вимогам творчого завдання;
 • якість зображення чи відеоряду, відеомонтажу;
 • унікальність, оригінальність та ступінь диференціації від конкурентів;
 • потенціал для довготривалого використання;
 • потенціал для подальших творчих розробок, у т. ч. для створення промоційного відео про громаду чи використання фото у друкованих виданнях;
 • потенціал для подальшого використання поза комунікаційною сферою.

VІІ. Авторські права

7.1. Відповідальність за дотримання авторських прав конкурсної роботи несе учасник Конкурсу.

7.2. Переможці Конкурсу зобов'язані укласти з Борівською селищною радою договір про передачу виключних майнових авторських та суміжних прав на створені ними фото-, відеороботи.

7.3. Виключні майнові авторські та суміжні права, а саме виключне право на використання фото та відео, створених переможцями, і виключне право на дозвіл або заборону використання даних робіт, виконаних переможцями, передаються Борівській селищній раді.

7.4. У разі, якщо переможець Конкурсу протягом 5 днів з моменту оголошення результатів Конкурсу відмовляється укласти договір про передачу виключних майнових авторських та суміжних прав на фото чи відеороботу, оргкомітет визначає переможцем наступного за кількістю голосів.

7.5. Організаційний комітет гарантує не використовувати та не передавати третім особам роботи, які були представлені на Конкурс, але не стали переможцями, без дозволу авторів.

7.6. Організаційний комітет не несе ніяких зобов'язань щодо будь-яких прав третьої сторони.

7.7. Конкурсні роботи можуть бути доопрацьовані, змінені та використані без отримання додаткової згоди учасників та (чи) їх представників.

VІІІ. Нагородження переможців Конкурсу

8.1. Результати Конкурсу оприлюднюються на офіційному вебсайті Борівської селищної ради, у соціальній мережі Фейсбук та в засобах масової інформації.

8.2. Переможці конкурсу отримують дипломи та грошову винагороду в сумі:

 • І місце - 1500 гривень;
 • ІІ місце – 1000 гривень;
 • ІІІ місце – 500 гривень.

8.3. Оргкомітет залишає за собою право відзначити заохочувальними призами авторів конкурсних робіт, які не стали переможцями, але були відзначені оргкомітетом серед кращих.

8.4. Офіційне нагородження переможця Конкурсу проводить Борівський селищний голова.

8.5. Борівська селищна рада затверджує результати Конкурсу.

ІХ. Фінансові умови

9.1. Витрати, пов’язані з організацією, підготовкою та проведенням Конкурсу, здійснює сектор з питань організаційно-інформаційного забезпечення Борівської селищної ради за рахунок кошторисних призначень передбачених на реалізацію заходів ПРОГРАМИ розвитку інформаційного простору Борівської селищної ради на 2021 рік, затвердженої рішенням VІ сесії Борівської селищної ради VIII скликання від 18 лютого 2021 року № 7. Оргкомітет може залучати спонсорську допомогу для організації та проведення Конкурсу.

Заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олена ШЕВЕЛЄВА

Заявка на участь у конкурсі в номінації "Фото"

Заявка на участь у конкурсі в номінації "Відео"