Борівська громада отримає інтернет-субвенцію для підключення інтернету у селах громади

9 червня Кабмін затвердив розподіл 483,8 млн гривень 670 територіальним громадам для реалізації проєкту «Інтернет-субвенція». Серед громад, які отримають кошти на підключення інтернету в сільській місцевості і Борівська громада.

Заявку на участь у проєкті від Борівської громади подавав відділ економічного розвитку, проєктно-інвестиційної діяльності та благоустрою Борівської селищної ради.

Погоджена сума фінансування для Борівської громади становить 2 870 000 грн.

інтернет.jpg

За рахунок коштів субвенції до оптичного інтернету буде підключено села, у яких відсутнє або майже відсутнє інтернет-покриття, але є соцоб’єкти, серед яких:

• школи та дитячі садочки;

• медичні заклади;

• бібліотеки;

• будинки культури та сільські клуби.

Крім того, для кожного із соцоб’єктів за рахунок субвенції буде забезпечене покриття Wi-Fi-мережею. Так, кожен із відвідувачів зможе скористатися швидкісним інтернетом.

Важливо: соцзаклади, підключені за кошти субвенції, отримають безкоштовний швидкісний інтернет до кінця 2022 року.

Детальніше про суми фінасування по селах громади дивіться у таблиці:

Інтернет проект.jpg

В Уряді зазначають, що інтернет – необхідність для розвитку країни. Це фундамент, на якому будується успішна цифрова держава.

Очікується, що проєкт матиме значний соціальний ефект, адже завдяки йому вже цього року понад мільйон українців отримають можливість вперше підключитися до оптичного інтернету. Це допоможе забезпечити рівний доступ та можливості для кожного українця.

Тепер громади, що пройшли відбір, отримають гроші з держбюджету, потім проведуть прозорий тендер, після чого провайдери почнуть розбудовувати мережу.

Результати розподілу коштів можна переглянути в дашборді. Тут також можна подивитися перелік громад та сіл, кількість соцзакладів, які отримають підключення до інтернету, суми фінансування та усі ключові КРІ. Можна також перевірити свою громаду.

За рахунок коштів субвенції та за умови ефективних закупівель на рівні громад до оптичного інтернету буде вперше підключено 3652 сіл, у яких понад 11 тисяч соцоб’єктів.