3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Цей день покликаний привернути увагу кожного до проблем людей з обмеженими фізичними властивостями, захисту їхніх прав, гідності та благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Відзначаючи цей День, ми активуємо підтримку громадськості для розв'язання важливих питань, які стосуються соціальної інтеграції людей з інвалідністю, підвищення обізнаності про проблеми інвалідності й привернення уваги до інклюзивного суспільства.

В цей день хочеться нагадати людству про його обов'язок виявляти турботу та милосердя до найбільш незахищеної верстви суспільства— людей з інвалідністю. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно людей з інвалідністю, прийнятій Генеральною Асамблеєю в 1982 році і названа Десятиліттям людей з інвалідністю. Інвалідність— це не вирок. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високоефективними членами суспільства, гарними фахівцями, соціально активними та цілеспрямованими людьми, які надихають.

В такий День ми з вами повинні долучитися до цієї міжнародної ініціативи та підтримати людей з інвалідністю. Побажати сил і здоров'я, засобів та здійснення задуманих планів і починань. Пам’ятайте, що захищаючи гідність людей з інвалідністю, ми захищаємо своє людське обличчя!