2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством

2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством

Цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В Україні цей документ набув чинності 15 лютого 1955 року.

Розрізняють такі сучасні форми рабства, як сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, різні форми дитячої праці, усиновлення та удочеріння, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах та боргова кабала. Рабська праця використовується здебільшого в будівництві, промисловості, риболовецькій галузі та сільському господарстві. До рабів також відносяться й ті, хто народився в неволі.

У кожній державі є важливе завдання – запобігти торгівлі людьми, покарання злочинців, пов’язаних з цим, а також надання допомоги особам, які постраждали від різних форм рабства.

В Україні також надається державна допомога особам, які постраждали від торгівлі людьми, а саме соціальна, медична, правова, матеріальна, освітня. Щоб отримати таку допомогу, необхідно із заявою звернутися до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання.

В наш час і зараз ця тема не повинна залишатися без уваги, тому Міжнародний день боротьби за скасування рабства добрий привід привернути увагу громадян до форм сучасного рабства та порушення прав людини.

Відповідно до статей 14 та 15 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Національної поліції щодо захисту прав і свобод.

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

  • 0-800-505-501 – безкоштовно зі стаціонарних телефонів, 527 – безкоштовно з номерів мобільних операторів України пн-пт з 10:00 до 21:00, сб. з 10:00 до 18:00.
  • гаряча лінія Міністерства закордонних справ України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном (044) 238 16 57.

Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України:(044) 374 37 85 (пн – сб. з 09:00 до 18:00).

В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу:(044) 256 12 53 (цілодобово).