13 липня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Борівської селищної ради

13 липня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Борівської селищної ради

У засіданні взяли участь 15 членів виконкому з 25. Розглянули 19 питань, серед яких виконання селищного бюджету за І півріччя 2021 року; діяльність комунальних підприємств та установ; робота відділу земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища та екології; перейменування вулиці Московської та провулку Московського, інше.

ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ

За інформацією начальника фінансового відділу Тетяни Лиманської, селищний бюджет за І півріччя 2021 року по загальному фонду з урахуванням трансфертів виконаний на 98,7%.

Виконання власної доходної частини бюджету, без урахування трансфертів, становить 100,2 % - при планових показниках 34 262 900 грн до бюджету власних доходів надійшло 34 341 100 грн, що на 78 200 грн більше від запланованого.

Трансфертами з державного та обласного бюджетів селищний бюджет отримав 68 586 600 грн із запланованих 69 460 600 грн.

Кошти селищного бюджету першочергово спрямовувались на фінансування захищених статей.

211942197_238705564749195_4010286948002062454_n.jpg

ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ БОРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Борівське КП «ЖКГ»

Про фінансово-господарську діяльність Борівського КП "ЖКГ" звітував начальник підприємства Юрій Чуйко. Основним видом діяльності КП «ЖКГ» є надання послуг з утримання будинків і прибудинкових територій житлового фонду та послуги з благоустрою.

На підприємстві працює 27 чоловік. Середня заробітна плата становить 7741 грн.

Станом на 1 червня 2021 року дохід від реалізації послуг Борівського КП «ЖКГ» становить 1591,2 тис.грн, а витрати підприємства - 1814,9 тис.грн.

Заборгованість по заробітній платі та сплаті податків відсутня. Та наявна заборгованість по сплаті ПДВ у сумі 1476,2 тис.грн.

216897954_827113121512294_500027581536892474_n.jpg

КУ «Борівський трудовий архів»

Директор КУ «Борівський трудовий архів» Світлана Ярмоленко доповіла, що станом на 1 липня 2021 року на зберіганні в архіві знаходиться 141 фонд загальною кількістю 8154 одиниць збереження з кадрових питань (особового складу) ліквідованих підприємств та 6 фондів загальною кількістю 583 одиниці з депонованого зберігання документів.

За І півріччя 2021 року Трудовий архів видав 162 довідки соціально-правового характеру, прийняв на зберігання документи ліквідованих підприємств та організацій в кількості 110 одиниць зберігання.

На депоноване зберігання прийнято документи Борівського комкнального підприємства теплових мереж та Червонооскільського державного виробничого сільськогосподарсько-рибоводного підприємства.

Також в установі надаються консультації та допомога в упорядкуванні документів.

Протягом першого півріччя установа заробила 34 450 грн. Використано 159 293 грн., з них на заробітну плату і нарахування – 137 657 грн, на оплату енергоносіїв – 21 636 грн.

КУ «Центр надання соціальних послуг» Борівської селищної ради

Установа має 4 структурні підрозділи: відділення соціальної допомоги вдома, відділення денного перебування, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, відділення сім’ї, дітей та молоді.

Директор КУ «Центр надання соціальних послуг» Олександр Рибалко повідомив, що станом на 1 липня 2021 року Центр обслуговує 886 громадян, які потребують різних видів допомоги. За звітний період відділеннями Центру надано 115 244 послуги пенсіонерам, одиноким непрацездатним громадянам та сім’ям/особам, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Директор також прозвітував про роботу кожного відділення окремо, детально розповів про послуги, які надаються населенню, поточні витрати установи та нагальні потреби.

Про роботу відділу земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища та екології за І півріччя

Начальник відділу Олеся Циганко доповіла про роботу відділу, його основні функції та завдання і виконаний об’єм робіт протягом січня-червня 2021 року.

Так, за І півріччя 2021 року відділ виконав наступну роботу:

 1. Підготовлено 869 проектів рішень про надання дозволу на виготовлення документації із землеустрою (з них 124 відмови про надання дозволу на виготовлення документації із землеустрою) та 692 проекти рішень про затвердження документації із землеустрою (з них 21 відмова про затвердження документації із землеустрою).
 2. Розроблено регуляторний акт «Про затвердження Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності для проведення експертної грошової оцінки, виконавців робіт із підготовки лотів та проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу земельних ділянок комунальної власності Борівської територіальної громади або прав на них».
 3. Підготовлено проект рішення на виконком «Про затвердження порядку розгляду та вирішення земельних спорів та положення про комісію з питань розгляду та вирішення земельних спорів, щодо земельних ділянок та додержання добросусідства на території Борівської селищної ради».
 4. Працівники відділу взяли у підготовці регуляторного акту «Про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів на території Борівської селищної територіальної громади», у частині встановлення земельних податків та орендної плати за користування земельними ділянками.
 5. Підготовка та надання інформації до органів ДПС про річну декларацію зі сплати за землю та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
 6. Надано 34 відповіді запитувачам інформації (звернення громадян, Державної податкової служби, органів прокуратури, Ізюмської РДА, Державної екологічної служби та інші).
 7. Надано 190 довідок про наявність у громадян земельних ділянок.
 8. Здійснено 5 комісійних виїздів на місцевість щодо питань земельних спорів та дотримання правил добросусідства та складено 4 акти обстеження земельних ділянок.
 9. Здійснено 31 дообстеження земельних ділянок в натурі (на місцевості).
 10. Здійснено 18 обстежень аварійних дерев та підготовлено відповідно 18 ордерів на рубку аварійних дерев, з них часткове зрізування 20- ти дерев.
 11. Проведено конкурс з вивезення твердих побутових відходів, в якому перемогло КП «Борівське ЖКГ».
 12. Проводилася роз’яснювальна робота з населенням, зокрема щодо Всеукраїнської акції «Первоцвіт», «За чисте довкілля», «Про благоустрій», програми «По локалізації амброзії полинолистої та інших карантинних рослин», про використання та зберігання гербіцидів.

Перейменування вулиці Московської та провулку Московського у Боровій

З даного питання виступила керуюча справами (секретар) виконавчого комітету Борівської селищної ради Ірина Кучма.

Ірина Володимирівна повідомила, що до Харківської облдержадміністрації надійшло звернення від громадянки Антоніни Прокопенко стосовно перейменування вулиці Московської та провулку Московського.

У своєму зверненні заявник повідомляє, що в умовах збройної та гібридної агресії з боку Російської Федерації, назви вулиць на честь міст, які перебувають на території країни-агресора, неприпустимі та пропонує розглянути питання щодо перейменування зазначених об’єктів топоніміки на честь одного з видатних мешканців смт Борова Олега Вікторовича Ковбаси (1976-2015) – полковника Збройних Сил України, учасника російсько-української війни. Враховуючи повноваження органів місцевого самоврядування у питаннях найменування (перейменування) об’єктів топоніміки, надані Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», дане звернення було направлене до розгляду Борівською селищною радою.

Борівська селищна рада звернулася за роз’ясненнями з даного питання до Українського інституту національної пам’яті. У своїй відповіді Борівській селищній раді УІНП підтримує пропозицію щодо необхідності перейменування вулиці Московської та провулку Московського та акцентує увагу на тому, що рішення про це має прийматися лише після проведення громадських обговорень.

Борівська селищна рада звернулася до мешканців вулиці Московської та провулку Московського з пропозицією щодо перейменування, на що отримала у відповідь колективне звернення за підписом 39 осіб, у якому громадяни – жителі названих вулиці і провулку, виступають категорично проти перейменування та просять врахувати їхню вимогу.

Зі інформацією доповідача, мати загиблого захисника України Олега Ковбаси також не підтримала цю пропозицію. Враховуючи сказане та вивчивши матеріали з даного питання члени виконкому більшістю голосів прийняли рішення не перейменовувати вулицю Московську та провулок Московський.